Přeskočit na obsah

Mediální škola

MEDIÁLNÍ ŠKOLA NEBOLI

Mediálka

Účastníci mediální školy se na týden stanou očima a ušima turnusu. Budou natáčet krátká videa na YouTube Ambroziády o každodenním dění na turnuse, fotit jednotlivé ateliéry při práci nebo moderovat večerní programy.

Sociální sítě a další

Aby mohli účastníci všechny tyto disciplíny zvládnout jako profesionálové, budou se nejprve věnovat hlasové a pohybové průpravě. Mediální tým má také zároveň po celý týden na starost Instagram a Facebook Ambroziády. Na tyto sociální sítě bude pořizovat a upravovat fotky a učit se psát poutavé příspěvky.

VIDEA A YOUTUBE

Youtubering je v současné době velmi atraktivní obor, kterému se věnuje spousta mladých lidí. Krátká videa umístěná na internet v dnešní době vytlačují tradiční televizní zábavu a my se naučíme, jak takové atraktivní video vytvořit, umístit na internet a vhodně okomentovat. V neposlední řadě se také dozvíme, jak docílit, aby bylo video úspěšné, a tudíž schopné svému autorovi vydělávat peníze.

FOTOGRAFIE

O tom, jestli si koupíme noviny nebo otevřeme odkaz na webu, rozhoduje vedle atraktivity titulku také použitý obrázek. Často nejvíce naláká právě dobrá a dobře využitá fotografie. Budeme se učit fotit nejen stylizované fotky s profesionálním foťákem, ale také okamžité situace na vlastní telefony. Fotky budeme upravovat v počítačovém programu a následně je využívat v různých médiích (Facebook, Instagram, přílohy tiskových zpráv novinářům, internetová kronika atd.)

Obory mediální ateliér

Hlas a herectví

Účastníci mediálního ateliéru se budou učit také správně a srozumitelně mluvit, intonovat a případně umět využít pro svou mediální práci herecký výraz.

Komunikace s médii

V dnešní době si může každý umístit svou reklamu téměř kamkoliv. Nejlepší však je mít ji na místech, kam zaručeně chodí velké množství lidí, což jsou zejména významné zpravodajské nebo hobby servery, televize, rádia nebo tištěné noviny. Naučíme se, jak udělat, aby o nás tato média informovala a nás to, pokud možno, nic nestálo. Budeme tvořit a rozesílat tiskové zprávy o naší akci, obvolávat média, zvát je na návštěvu a posílat jim podklady pro články či reportáže.

MODEROVÁNÍ AKCÍ

Na Ambroziádě bude probíhat několik večerních zábavných show. Zájemci si mohou jednu z nich zkusit moderovat a naučit se tak pracovat s živým publikem a mikrofonem. Zároveň se budeme podílet na moderování a přípravě závěrečného programu našeho turnusu.

Mediální škola a její lektoři

Profesionálové ze světa médií
Jindřich Žampa
dabér, herec a moderátor
Anita Plasová
Reportérka a moderátorka
Aleš Cibulka
Moderátor
Kateřina Nastoupilová
Fotografka a editorka
Aleš Zbořil
Moderátor
David Gránský
Herec a moderátor