Přeskočit na obsah

Film

FILMOVÝ ATELIÉR NEBOLI

Práce na filmu od A do Z

Účastníci filmového ateliéru se na týden stanou členy filmového štábu. Hlavní náplní ateliéru je vymyslet, natočit a postprodukčně upravit vlastní film. Na začátku týdne si v ateliéru rozdělíte nejen herecké role, ale také technické role (kamera, režie, zvuk, klapka, skript, střih atd.) Můžete si samozřejmě vyzkoušet vše, co Vás bude zajímat a bavit. Pokud se chcete objevit před kamerou, ale zároveň se třeba i věnovat zvuku, stačí jen říct. Fantazii se meze nekladou.

Filmová tvorba

Nejprve se budete věnovat výběru námětu a tvorbě scénáře. Dále si prakticky vyzkoušíte produkční složku natáčení (kamera, režie, skript, zvuk atd.) Následuje postprodukční složka, při které se naučíte upravovat natočený materiál do výsledné podoby (střih, zvuk, hudba, titulky, propagace filmu atd.)

Dabingové herectví

V profesionálním dabingovém studiu si vyzkoušíte, jaké to je propůjčit svůj hlas jinému herci.

Filmové herectví

Předmět Vám pomůže odhalit, jak velký je rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Projdete si cvičným filmovým castingem a lektor Vám poradí, jak nejlépe ztvárnit roli, kterou budete v připravovaném filmu hrát.

Hlas a pohyb

Hlas a tělo jsou základní pracovní nástroje každého umělce. Budete je zdokonalovat pomocí různých cvičení každé ráno v půlhodinovém Warm-up tréningu.

Kde si můžete filmový ateliér vyzkoušet?

Klikněte a vyberte si akci, která Vás nejvíce zajímá:
Lektoři filmového ateliéru
Profesionálové z filmového světa
Tomáš Magnusek
režisér
Elizaveta Maximová
Herečka
Lukáš Roubíček
Střihač a kameraman
Denisa Nesvačilová
Herečka
Daniel Kupsa
Kameraman a střihač
Jan Lengyel
Režisér a kameraman