Lektoi

Jan Přeučil

Lektor herectví

Český filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog. V roce 1960 absolvoval na pražské DAMU. Stálé divadelní angažmá měl v Divadle Na zábradlí od roku 1960 do roku 1993. Působil zde i jako šéf činohry. Od roku 1993 je na volné noze – hostoval například v Hudebním divadle v Karlíně. Z řady filmových rolí stojí za zmínku filmy: Smrt krásných srnců, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Jak básníci přicházejí o iluze nebo televizní seriál Arabela.  Ztvárnil také přes 400 rolí v rozhlase, kde nalezlo široké využití jeho rétorické umění. Dlouhá léta vyučovat na pražské DAMU, nyní působí na Vysoké herecké škole na Slovensku.

Medailonek na Youtube


Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil filmovou trilogií Bastardi a hvězdně obsazeným seriálem Stopy života. Je jedním z nejaktivnějších českých režisérů poslední doby a do svých snímků obsazuje často i děti, které pozná na Ambroziádách. Působil i jako učitel a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů.

Vzdělání:

Univerzita Jana Ámose Komenského – speciální pedagogika

Medailonek na Youtube


Míša Tomešová

Lektorka muzikálového herectví 

Česká muzikálová a televizní herečka. Působí v několika pražských divadlech. Ve významných rolích jsme jí mohli vidět v muzikálech: Pomáda, Osmý světadíl, Rent, Robin Hood nebo Mauglí. Její tvář je známá i z mnoha televizních seriálů (Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Terapie). Pro Českou televizi moderuje dětský kulinářský pořad Draci v Hrnci. Na Ambroziádu už jezdí od roku 2008 a s dětmi vytvořila celou řadu zajímavých projektů.

Vzdělání:
Pražská konzervatoř, obor hudebně-dramatický

Medailonek na Youtube


Tereza Kostková

Lektorka herectví a moderace

Je dcerou herečky Carmen Mayerové a herce Petra Kostky. Vystudovala Střední pedagogickou školu a Vyšší hereckou školu v Praze. V současnosti je jednou z nejpopulárnějších televizní hereček, její tvář jistě poznáte v seriálu Vinaři, Obchoďák, nebo Cesty domů. Věnuje se i moderování, společně s Markem Ebenem moderovala několik řad taneční soutěže Star Dance... aneb když hvězdy tančí. Hraje i v divadle, momentálně ji můžete vidět v Divadle Brodwayi v představení Mýdlový princ. 

Medailonek na Youtube


Michaela Jadrná

Lektorka moderování, herectví a tance 

V umělecké branži se pohybuje téměř 20 let a působila na rádiích Crystal, Černá Hora, Kiss, Jizera, ČRo3 a v současné době zastává funkci programové ředitelky TIP Rádia a SeeJay Rádia. V letech 1999–2001 pracovala jako krajská zpravodajka TV Prima a vzápětí začala propůjčovat svůj hlas televizním reklamám. Moderuje mnoho živých akcí, má stálé taneční angažmá v pražské krčmě U Brabantů a hostuje ve dvou divadlech. Jako pedagog působí na Vyšší odborné škole herecké v Praze.

Vzdělání:
Vyšší odborná škola herecká, obor dramatické umění a moderování
Univerzita Hradec Králové - Pedagogická fakulta

Medailonek na Youtube


Ivan Vyskočil

Lektor filmového a divadelního herectví

Český filmový a divadelní herec. Byl členem Činoherního klubu, Divadla Jiřího Wolkera a Divadla Pod Palmovkou. Patří k zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie. Znát ho můžete také z filmových pláten například Smrt krásných srnců, Nesmrtelná teta nebo Bastardi 3. Kromě filmů jste ho mohli nesčetně krát vidět i v seriálech - Létající Čestmír, Zdivočelá země, Vyprávěj nebo Atentát.

Vzdělání:

DAMU - činoherní herectví


Eva Hrušková

Lektorka loutkového herectví a dabingu

Herečka známá jako představitelka slavné pohádkové Popelky. Po maturitě se vydala studovat DAMU, ale místo klasického herectví se rozhodla pro svou milovanou „loutkařinu“. Na televizi úplně nezanevřela - objevila se hned v několika televizních pohádkách, nazpívala do nich i písničky. Mimoto vedla kroužky dramatické výchovy pro děti, hrála v Divadle bez opony a vyzkoušela i divadlo jednoho herce. V současnosti se spolu se svým hereckým kolegou a manželem Janem Přeučilem věnuje zejména přípravám loutkových představení pro nejmenší.

Medailonek na Youtube


Denisa Nesvačilová

Lektorka filmového a divadelního herectví

V současnosti se věnuje filmovému a seriálovému herectví, dabingu, moderování a zpěvu. Za svou první divadelní roli Nastasji v inscenaci Lea Birinského Raskolnikov získala 6 hereckých ocenění. Vidět jste ji mohli například v seriálu Vyprávěj jako Elišku, dále v seriálech Na vodě, VIP vraždy nebo Všechny moje lásky. Zatím nejvýrazněji se do povědomí diváků dostala jako dcera Vendulky Utěšitelky ve filmu Jak básníci čekají na zázrak a také díky filmu Miluji tě modře, kde hraje hlavní roli Terezy. Získává zkušenosti i v zahraničí, například v americkém sci-fi Pandorum nebo ruském válečném filmu Zrcadla.

Vzdělání:

DAMU - Činoherní herectví


Václav Upír Krejčí

Lektor herectví

Bavič, herec, zpěvák, scénárista, dramaturg, režisér, spisovatel a mnoho dalšího. Kariéra Václava Upíra Krejčího začala v roce 1979, kdy vyhrál hlavní cenu na festivalu pantomimy v Litvínově. Spolupracoval například s Divadlem Františka Ringo Čecha, se zájezdovou show Ivana Mládka, s Divadlem Semafor a pracoval jako dramaturg pro TV Nova. Napsal několik divadelních her, stal se spoluautorem 30 grotesek pro britskou televizi BBC, v televizi vystupoval ve více než 900 pořadech a na některých se podílel i autorsky. Václava Upíra Krejčího můžete znát i z filmů S čerty nejsou žerty, Příběh rytíře, Bathory nebo Czech made man.


Michaela Bábor Nosková

Lektorka muzikálu

Stala se finalistkou druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2005. V roce 2011 získala 2. místo na festivalu na Krymu a rok poté se umístila na prvním místě v pěvecké soutěži Baltic SuperStar. Zahrála si jednu z hlavních rolí v muzikálu Děti ráje (2009-2014). V současnosti můžete Michaelu vidět v muzikálech Mamma Mia! (Kongresové centrum Praha, 2018), či Ples Upírů (GOJA Music Hall, 2018).
 


Roman Tomeš

Lektor muzikálového herectví

Je známý především z divadla Kalich jako představitel několika rolí v muzikálech. Uvedl se Osmým světadílem, Touhou, pak ztvárnil např. Giacoma Salaia v Moně Lise nebo Dannyho v Pomádě. Právě titulní role v Pomádě mu vynesla přezdívku „Český Travolta“.  Všimli si ho i filmaři, takže  se objevil v seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z počátků.

Vzdělání:
Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - herectví

 

Medailonek na Youtube


Aleš Zbořil

Lektor moderování

Český moderátor a herec. Působil jako rozhlasový moderátor na Rádiu Brno, později rádio Krokodýl. Nejvíce se proslavil jako moderátor televizní soutěže AZ Kvíz. V anketě TýTý 2004 byl nominovaný na cenu v kategorii moderátor zábavných pořadů. Hrál také v několika televizních seriálech. Věnuje se dabingovému herectví, dabuje např. Sashu Mitchella v seriálu Dallas. Kromě toho namlouvá televizní a rozhlasové komentáře, je lektorem seminářů komunikace, rétoriky a prezentačních dovedností.

Vzdělání:

JAMU - činoherní herectví


Václav Kopta

Lektor herectví

Během studia pražské konzervatoře přijal nabídku hrát ve filmu Sněženky a machři roli Radka Převrátila. Později se stal se stálým členem souboru divadla Semafor a v divadlech působí dodnes. Díky jeho hudebnímu nadání se podílel na vzniku několika muzikálů, působil v několika kapelách a napsal několik textů zpěvačce Haně Zagorové a Leoně Machálkové. Po boku Michala Suchánka a Richarda Genzera jste ho mohli vídat v televizním pořadu Mr.GS. V současnosti hraje v seriálu Ulice.

Medailonek na Youtube


Arnošt Goldflam

Lektor herectví

Český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti. Pracoval postupně jako slévač, jádrař a dále v Královopolské jako rozpočtář. Následovalo studium JAMU, již tehdy hrál drobné role na divadle. Po studiu působil v brněnských divadlech Večerní Brno a Divadlo X, od studijního věku taktéž vystupoval v Divadle na provázku. V letech 1978 až 1993 působil v HaDivadle. V 80. letech začal být obsazován do menších filmových a televizních rolí. Největší ohlas měly role Arnošta ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Lustiga ve snímku Lotrando a Zubejda. V nynější době režíruje divadelní hry a učí na JAMU a DAMU.

Vzdělání:

JAMU – činoherní herectví


Jana Vojtková

Lektorka herectví

Úspěšná divadelní herečka a sestra známého českého zpěváka. V roce 1990 nastoupila do Slezského divadla v Opavě, kde hrála například Antigonu. V roce 1992 odešla do divadla v Českém Těšíně, kde jste ji mohli vidět jako Lízu Doollitlovou v Pygmaliónu či Dorotku ve Švandovi dudákovi. Poté v roce 1996 přišla nabídka z divadla F. X. ŠALDY v Liberci, kde působí dodnes. V Chrastavě u Liberce založila divadelní spolek, kde dva roky úspěšně režíruje deset dětí a třináct dospělých.


Jan Šťastný

Lektor herectví a dabingu

Český filmový a divadelní herec po absolvování pražské DAMU nastoupil do Národního divadla. Po 4 letech Národní divadlo opustil a stal se členem souboru Divadla na Vinohradech. Ztvárnil mnoho filmový rolí, zaznamenat jste ho mohli na příklad ve filmových Bastardech režiséra Tomáše Magnuska, ale i ve filmu Václav nebo Je třeba zabít Sekala. Jeho tvář je známá ale i z několika českých seriálů, jako na příklad: Ordinace v Růžové zahradě, Pojišťovna štěstí nebo Život na zámku. Jan Šťastný se věnuje i dabingu, svůj hlas propůjčil na příklad herci Antoniu Banderasovi. 

Medailonek na Youtube


Martin Dejdar

Lektor herectví

Český herec, televizní moderátor, filmový producent a dabér. Po studiu na pražské DAMU nastoupil do svého prvního angažmá v divadle Studio Y. Do diváckého povědomí se dostal především díky několika filmovým rolím. Jeho debutem byl povídkový snímek Zelená léta. Jeden z nejlepších hereckých výkonů podal ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Následovaly filmy Amerika a Učitel tance, přičemž za druhý jmenovaný obdržel Českého Lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Svůj hlas propůjčil několika známým postavám – Bart Simpson nebo Myšák Stuart Little. Legendární se v jeho podání stal také rocker Ozzák ze seriálu Comeback, nebo role podplukovníka Matěry v historickém seriálu Zdivočelá Země.

Vzdělání:

DAMU – činoherní herectví

Medailonek na Youtube


Josef Mádle

Lektor moderování

Od dětství se věnuje herectví a moderování. 3 roky působil jako člen divadelního souboru Bimbi di Terme. Má zkušenosti s modelingem a filmovým herectvím. Již několik let ho můžete potkat s mikrofonem na různých kulturních akcích. Působil také jako moderátor a reportér v regionálním rádiu Soundart Radio 102.5 FM ve Velké Británii, kde navázal spolupráci s producentkou ze státního rádia v New Yorku, od které získal doporučení k rozhlasovému a televiznímu vysílání. Od roku 2008 se věnuje zastupování umělců a pořádání kulturních akcí. Pracoval také jako reportér v TV Praha. Momentálně ho můžete jako reportéra vídat na obrazkovách TV Prima.

Vzdělání:
Vysoká škola ekonomie a managementu, o. p. s. – obor Marketing
Výukové kurzy a workshopy – herecké, muzikálové, moderátorské, prodejní techniky
„Academie Vodafone“ – jak nejlépe prezentovat

Medailonek na Youtube


Lucia Jagerčíková

Lektorka herectví

Zpěvačka a herečka, vystudovala herectví na brněnské JAMU, kde se v průběhu studií sblížila i s muzikálem. Zahrála si hlavní role v inscenacích, jako jsou například Pokrevní sestry (Divadlo na Orlí, 2013), Zpívání v dešti (Městské divadlo v Mostě, 2014), Postřižiny (Městské divadlo v Mostě, 2015) nebo Noc na Karlštejně (Městské divadlo v Mostě, 2016). V roce 2014 dostala nabídku učit na Konzervatoři Jaroslava Ježka předmět muzikálová jevištní praxe. V současnosti můžete Lucii vidět na prknech Divadla Broadway, Divadla Na Prádle či v Divadle Hybernia a v televizních seriálech. Lucia se ve volném čase věnuje i dabingu.

Vzdělání
JAMU v Brně


Marianna Štěpitová-Klaučo

Lektorka herectví uměleckého přednesu, jevištní mluvy

Pochází ze Slovenska. Dlouhá léta pracuje v oblasti divadelní a kulturní kritiky. Vytvořila velké množství autorských,  scénáristických a režijních projektů a inscenací.  (Konzervatoř, Divadlo Inflagranti, Židovská obec Brno- Praha- Terezín). Připravila také řadu autorských inscenací ,od scénáře až po režijní realizaci, pro ročníky festivalu Poděbradské dny poezie.  Individuálně také připravuje studenty herectví na moderní interpretaci literárních textů, ti pak získávají mnohá ocenění. Tvoří předlohy pro televizní scénáře, autorskou poezii, maluje. Působí již 33 let jako pedagog herectví a uměleckého přednesu, jevištní mluvy na Konzervatoři Brno.

Vzdělání:

DAMU – Herectví činoherního divadla
DAMU – Dramaturgie - režie


Pavlína Taubingerová

Lektorka filmového a muzikálového herectví

Režisérka, scénáristka, kameramanka a herečka. Studuje audiovizuální tvorbu na JAMU v Brně. Od roku 2005 se věnuje tvorbě vlastních krátkometrážních filmů a na svém kontě jich máš již 30. Obdržela několik ocenění na soutěžích Brněnská 16, Zlaté slunce, Veselý Jelen, Dvůr Králové a Blansko. Věnuje se také tanci a divadlu. Je zakladatelkou SB Time Studio. Jako herečka působila také ve skupině Džem theatre a v divadelní souboru Co. Je garantem programů spojených s filmem na herecké a filmové škole.

Medailonek na Youtube


Patricie Solaříková

Lektorka filmového herectví

Její nejznámější rolí je Tereza Jordánová v seriálu Ulice. V roce 1996 začala hrát Aničku Studničkovou, spolužačku a přítelkyni jednoho z hrdinů seriálu Ranč U Zelené sedmy. Vystudovala střední odbornou školu – management obchodu a služeb. V roce 2009 se hlásila na DAMU, nebyla však přijata. V letech 2009 - 2010 absolvovala pomaturitní studium na Empire – jazykové škole. Od roku 2010 studuje Metropolitní univerzitu, obor humanitní studia.


Radim Fiala

Lektor herectví

Známý český herec. Svou hereckou kariéru započal v brněnském Divadle Husa na provázku, kde strávil 14 let. V roce 2006 odešel do Prahy a dnes se stále více věnuje filmu a televizi. Jeho nejznámějšími filmy jsou Tmavomodrý svět, Tobruk, Hranaři nebo Stůj, nebo se netrefím. V televizi hraje v seriálech, jako je Ordinace v růžové zahradě 2, kde proslul především jako doktor Petr Hanák, dále Rodinná pouta nebo Četnické humoresky.


Pavel Trávníček

Lektor herectví, moderace a dabingu

V České republice i v zahraničí je známý svojí rolí prince ve filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Po studiích na brněnské JAMU začal hrát v Divadle bratří Mrštíků v Brně. Později působil v Divadle E. F. Buriana a od roku 1982 v Městských divadlech pražských. V letech 1990–1993 byl uměleckým šéfem Hudebního divadla v Karlíně. Se Sabinou Laurinovou moderoval televizní pěveckou soutěž amatérů Do-re-mi. Později se také vypracoval na dabingového herce – daboval například  Alana Aldy  známého ze seriálu M*A*S*H nebo Alaina Delona. Hrál také v pohádce Třetí princ.

Vzdělání:

JAMU – činoherní herectví

Medailonek na Youtube


Lukáš Kladníček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Momentálně pracuje jako střihač a kameraman pro Seznam Zprávy. Věnuje se také tvorbě reklam, videoklipů a střihu (Foxhunters, JimBeam, Red Stag, Ektor). Zkušenosti má i s prací před kamerou (hrál menší role v několika filmech) a z divadelních prken. Devět let se věnoval zpěvu – nejprve v souboru Svítání, pak sólově. 

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – obor Střih a zvuk

Medailonek na Youtube


Aneta Krejčíková

Lektorka herectví a zpěvu

Již od malička ráda zpívala, tancovala a jejím velkým snem bylo stát se herečkou. Televizní diváci ji znají především jako Gábinu Pumrovou ze seriálu TV Nova Ulice, kde hraje již od začátku jejího vysílání. Dále jsme ji mohli vidět například v jedné z epizod Trapasů, v televizním filmu České televize Zastřený hlas, dále Boží pole, Láska je láska nebo Poupata.

Vzdělání:

Pražská konzervatoř – obor hudebně dramatický


Václav Knop

Lektor herectví

Český herec, režisér a dabér. Po střední škole vystudoval DAMU. Působil v několika divadlech, např. v Činoherním Klubu v Ústí nad Labem a v Národním divadle. Jeho hlas můžeme slyšet i na vlakových nádražích, kde oznamuje cestujícím příjezdy a odjezdy vlaků. Nejznámější postavu, kterou daboval je Major Frank Burns z amerického seriálu M*A*S*H. Václav hrál v několika filmech a to hlavně menší role. Např. JAK BÁSNÍCI NEZTRÁCEJÍ NADĚJI, OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE, TAJEMSTVÍ aj. Mohli jsme ho vidět i v seriálech. Např. DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY nebo HOSPODA, kde hrál svoji nejznámější roli, díky níž si ho zapamatovalo mnoho diváků. Byla to postava "profesora" tělocviku Jonáše.


Tomáš Lukavec 

Lektor moderování a youtuberingu

Český moderátor a YouTuber. Natočil celkem 52 dílů pořadu "Tomáš Lukavec - Značková show". Zapojil do projektu 12 charit a nadací. Do každého dílu také pozval jednu známou osobnost. Jeho cílem bylo vytvořit zábavnou show i pro diváky YouTube. Spojil tak televizní prvky s YouTube trendy tak, aby to fungovalo a především bavilo lidi. Díky němu tak vznikl na YouTube nový koncept, který pomáhá potřebným a je zábavný pro diváky.


Marek Sýkora

Lektor loutkového a činoherního herectví

Hrál tři roky v divadle F.X.Šaldy v Liberci. Nyní působí v Naivním divadle, kde od roku 1992 hrál v 56 inscenacích, jako například Kocour v botách, Kytice nebo Krásný nadhasič aneb požár národního divadla. 

Vzdělání:

DAMU, obor činoherní herectví 

Medailonek na Youtube


Mirek Veselý

Lektor filmové tvorby

Pracuje pro Českou televizi, TV Prima, TV Barrandov, TV 3, TV 5, ZDF a Reuters. Jako hlavní kameraman se podílel na projektech Vypadáš skvěle, Uvolněte se, prosím, Nikdo není dokonalý, Euro, Talk Show Jana Saudka nebo ChampionsLeague. Natáčí hudební klipy, reklamy, dokumenty a televizní seriály.

Vzdělání:

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, obor kamera

Medailonek na Youtube


Eliška Mrázová

Lektorka zpěvu

Česká zpěvačka a skladatelka. V patnácti letech nazpívala vokály a jeden duet Fernandu Saundersovi, který hrál např. se Susan Vega, Lou Reedem atd. V roce 2013 dostala příležitost složit hudbu k úspěšnému pořadu České televize, Draci v hrnci, který se vysílá na ČT:D. Na konci roku 2013 vydala Elis své debutové album SHUBIDU. Během roku 2014 se stala osmifinalistkou Hlasu Československa. V roce 2014 se stala vítězkou v anketě Český slavík Mattoni v kategorii Objev roku.


Ivana Andrlová

Lektorka herectví

Po studiu na Pražské konzervatoři působila v Divadle Jiřího Wolkera (dnešní Divadlo v Dlouhé). Od devadesátých let střídavě hrála v různých pražských hereckých souborech. Výrazně také zazářila v TV seriálu 30 případů majora Zemana, kde ztvárnila roli Lidušky - dcery majora Zemana. Od počátku její herecké dráhy byla výrazná představitelka chytrých a inteligentních televizních princezen např. legendární Princové jsou na draka. V roce 2013 úspěšně navázala rolí Alžběty ve druhé řadě legendárního seriálu Sanitka, tentokrát v režii Filipa Renče. Je i velmi dobrá dabérka, za dabing hlavní představitelky Ally v americkém televizním seriálu Ally McBealová získala v roce 2001 Cenu Františka Filipovského.

Vzdělání:

Pražská konzervatoř


Eva Deaková

Lektorka herectví

Je česká režisérka, choreografka, pedagog a ředitelka a režisérka hudebně dramatického studia mladých DIVADÉLKO při ND Praha. Vyučuje na Pražské konzervatoři herectví a interpretaci. Je lektorkou zpěvu v souboru TAP TAP při Jedličkově ústavu. Je režisérka muzikálového a operetního divadla REDUTA v Brně a pomocná dramaturgyně v Národním divadle Praha.
 

Vzdělání:

Konzervatoř Brno – absolutorium obor operní zpěv
JAMU – obor operní režie
 


Jan Lengyel

Lektor filmové tvorby

Vystudoval kameru na filmové škole v Písku. Působí zejména jako producent a režisér. Je zakladatelem a majitelem produkční společnosti Pegasfilm. Režíroval například snímek Bastardi 2. (2011) a nespočet televizních reklam. Věnuje je se i pedagogické činnosti na vysoké škole.

Vzdělání:

VOŠ filmová v Písku - obor kamera

 

Medailonek na Youtube


Tomáš Vaněk

Lektor divadelního a muzikálového herectví, zpěvu a pohybové tvorby 

V divadle už ztvárnil téměř dvacet rolí. Šest let vystupoval na prknech Městského divadla Mladá Boleslav. Nyní je vytíženým činoherním i muzikálovým hercem (divadla: Na Jezerce a Kalich). Zahrál si také ve filmech (Gympl, Ulovit miliardáře atd.). Zkušenosti má také z dabingu a televizních reklam. Jeho hlas je známý i z rozhlasových spotů a komentářů. 

Vzdělání:
DAMU Praha – Herectví činoherního divadla
JAMU Brno – Letní škola muzikálu
Masterclass Voice New York
Sólový zpěv u Lindy Finkové
Workshopy herectví (s Davidem Peimerem, Olegem Tabakovem, Martinem Hubou)


Terezie Kašparovská

Lektorka moderování

Patří mezi moderátorskou špičku v České republice. Už několik let působí jako moderátorka hlavních zpráv na TV Prima. Zároveň moderuje i politický diskuzní pořad Partie. Vzdělání získala na fakultě žurnalistiky a je skvělou profesionálkou mluveného slova.

Vzdělání

Univerzita Palackého v Olomouci, filosofická fakulta

Medailonek na Youtube


Míša Rotterová Ambroziáda

Míša Rotterová

Lektorka herectví a moderace

Tři roky vedla divadelní soubor, se kterým odehrála muzikály Rebelové a Starci na chmelu. Kromě hlavních rolí se zde ujala i režie. Té se později věnovala v dětských divadlech, v současné době působí jako lektorka a režisérka Dětského divadla Theatre. Vidět ji můžete v Janáčkově divadle v představení Don Giovanni, Labutí jezero a Carmen. V muzikálu Děti ráje ztvárňuje roli Kájiny. Má zkušenosti také s prací před kamerou, zahrála si ve filmu Raluca a v seriálech Křižovatky života, Vinaři nebo Záhady Toma Wizarda. Pracuje jako moderátorka brněnského Free Radia a jako redaktorka zpravodajství pro Rádio Krokodýl. S oblibou moderuje také nejrůznější živé akce.


Henrieta Hornáčková

Lektorka herectví a tance

Česká divadelní herečka, tanečnice a choreografka, členka Městských divadel pražských. Objevila se i v seriálech Cesty domů, Expozitura, VIP vraždy. Během studií hrála např. Irinu v Čechovových Třech sestrách nebo Estelle v inscenaci S vyloučením veřejnosti. Po absolutoriu v roce 2006 přijala angažmá v Národním divadle Brno. Dlouhodobě spolupracuje s originálním pohybovým divadlem Veselé skoky a hostuje i v dalších divadlech (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo v Celetné, SND, ND Praha).

Vzdělání:

DAMU

Taneční konzervatoř 

Medailonek na Youtube


Eliška Skarkeová

Lektorka herectví

Režisérka a korektorka dialogů dabingu - specializace děti a dabingová herečka. Autorka a režisérka divadla Coronet Athény. Zakladatelka, autorka a herečka dětského divadélka ,,Myšky Elišky“. Lektorka pantomimy a non verbal divadla v ČR, Německu, Polsku, Řecku. Patnáct let působila v dětských rolích v Divadle Jiřího Wolkera. Deset let mimka divadla Image. Herečka divadla J. Jurištové a hostování v Pražských divadlech, jako činoherečka. Pohybové spolupráce v divadle ,,Na Fidlovačce“. Dělá také choreografku módních přehlídek v Řecku. Je zakladatelkou a autorkou pohybové skupiny Silentium a Recikling theatre Prague.

Vzdělání:

Baletní škola Jitky Klokočníkové a Hany Moulíkové
Konzervatoř Jaroslava Ježka obor pantomima a tanec


Marie Zajícová

Lektorka herectví

V současné době působí jako režisérka v Bruselu (divadla Jen tak a Divadlo mladých). Současně učí český jazyk v bruselské České škole bez hranic. Píše poezii, prózu a divadelní hry, většinou pro mládež. Mnoho let působila jako učitelka dramatické výchovy v různých institucí a pořádala dětské divadelní tábory v ČR i zahraničí.

Vzdělání:

Univerzita Karlova Praha - pedagogická fakulta


Zuzana Dovalová

Lektorka divadelního a muzikálového herectví

Zuzana hrála v několika muzikálech a komediích, například Rebelové, Kaviár nebo čočka, Dracula, Monte Christo, Antigona a další. V roce 2005 odcestovala jako nejmladší muzikálová herečka reprezentovat Českou republiku do Pekingu v rámci meetingu Evropské unie a Číny. V roce 2005 stála u zrodu muzikálové show D’FARJIZ jako choreografka a účinkující. O rok později se podílela na nové podobě muzikálového představení „Pocta muzikálovým libretům Zdeňka Borovce“ jako choreografka. Spolupracuje se skupinou „Mini Band“ a začíná produkovat vlastní tvorbu. Pravidelně zpívá v Hair Company Prague po celé ČR a SR. Od roku 2009 vystupuje také v Národním divadle v inscenaci Prodaná nevěsta a hrála také v muzikálu Popelka na ledě v roli Nory.

Vzdělání:

Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor Muzikál


Jaroslav Šetek

Lektor filmové tvorby

V roce 2011 vystudoval produkci a režii na Vyšší odborné filmové škole ve Zlíně. Po škole se svým bratrancem Jaroslavem Kottinkem založili audiovizuální společnost SB Corporation, která se zabývá marketingovými službami v oblasti videa, fotografie a designu. Za 4 roky působení firmy sestříhal téměř 200 projektů. Práce je pro něj koníčkem, kterému věnuje i většinu volného času, proto s pomocí kampaně na Startovači.cz a za vlastní náklady začal v roce 2015 natáčet celovečerní film podle románu Miroslava Žambocha "Drsný Spasitel".

Vzdělání:

VOŠ Filmová ve Zlíně – obor produkce a režie


David Tolar

Lektor filmové tvorby

Působí jako kameraman a asistent v mnoha firmách. Vystudoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky Panská v Praze. Spolupracoval například na tvorbě seriálu Vinaři II. Pracoval jako kamerový technik na TV NOVA. Dále jako kameraman a střihač na České televizi. Během své kariéry spolupracoval také na tvorbě několika reklamních videí a videoklipech.

Vzdělání:

SPŠ Sdělovací technika Panská – obor filmová a televizní tvorba


Aleš Slanina

Lektor herectví

Český muzikálový a divadelní herec. Už během studií na konzervatoři začal působit v Mahenově divadle (scéna Národního divadla v Brně) v komedii Taková ženská na krku. Nejvýraznější příležitosti dostal především na prknech Městského divadla Brno (West side story, Mozart, Bídníci, Evita). Má zkušenosti také s dětským divadlem, v Loutkovém divadle Radost účinkuje v inscenacích Rychlé šípy a Malované na skle.

Vzdělání:

Konzervatoř Brno - obor hudebně-dramatický
JAMU - muzikálové herectví


Kristýna Budišová

Lektorka muzikálového herectví

Vystudovala hereckou konzervatoř v Brně, a nyní studuje dramatickou východu na DAMU. Věnuje se i zpěvu. V roce 2014 byla porotou národního kola vyslána reprezentovat ČR do Spojených států Amerických na soutěž World Championship of Performing Arts. Působí v divadelním souboru Hysterie v Brně a v divadle Hybernia v Praze.

Vzdělání:
Herecká konzervatoř Brno
DAMU - Katedra dramatické výchovy

 

Medailonek na Youtube


Daniel Kupsa

Lektor filmové a mediální tvorby

V současnosti působí v marketingové agentuře In creative jako copywriter pro sociální sítě. Věnuje se také tvorbě amatérských filmů a reklamních spotů. Podílel se na vzniku celovečerního filmu Legend within, který vznikal na pěti různých kontinentech. Ve volném čase natáčí reportáže pro regionální televizi a moderuje společenské akce. Některé jeho amatérské filmy natočené na Ambroziádách získaly festivalové ceny. V Ambrozii působí již od roku 2011.

Vzdělání:
Fakulta podnikatelská, VUT v Brně

Medailonek na Youtube


Martin Janoušek

Lektor filmové tvorby

Studoval audiovizuální tvorbu na Slezské univerzitě v Opavě. Nyní je studentem oboru Režie a scenáristika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Mimo film se věnuje i fotografii, kameře a videoartu.

Vzdělání:

SLU v Opavě, obor Audiovizuální tvorba
UTB ve Zlíně, obor Režie a scenáristika


Jindřich Kavina

Lektor filmové tvorby

Pracuje jako vedoucí produkce pro Evropský projekt DOK.Incubator zaměřený na postprodukci světových dokumentů, které se pravidelně umísťují na největších světových festivalech, jako jsou Sundance, IDFA, Berlinale či Cannes a v současnosti připravuje v Čechách nový festival dokumentárních filmů EKOTOPFILM. S filmovou produkcí začal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, kde v průběhu 9 let zastával různé pozice.

Vzdělání:

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, obor filmová produkce 

Medailonek na Youtube


Ján Slezák

Lektor muzikálového herectví

Slovenský herec, zpěvák a tanečník. Tancoval v hip-hopové skupině Scream. Ztvárnil několik hlavních rolí například v muzikálech Pomáda, Kleopatra, Rebelové, Edit Piaf či Hříšný tanec. Je členem hudební skupiny Something from us.

Vzdělání:

JAMU - muzikálové herectví


Klára Issová

Lektorka herectví

Po studiu na pražské konzervatoři nastoupila do stálého angažmá do Divadla pod Palmovkou. Ve filmech, filmech pro televizi a televizních seriálech hraje od roku 1995.V roce 1997 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Veroniky ve filmu Nejasná zpráva o konci světa, dále byla v roce 1995 nominována na Českého lva v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za film Indiánské léto a v roce 2000 ve stejné kategorii za film Anděl Exit. Kláru jste mohli také vidět ve filmech Kytice, Anděl Páně, Medvídek, Všechno nebo nic, ale například také ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian.

Vzdělání:
Konzervatoř – hudebně dramatický obor


Martin Pošta

Lektor muzikálového herectví a zpěvu

Zpěvák působící v oblasti populární hudby. V mládí navštěvoval základní uměleckou školu, hrál na housle a později na pozoun. V roce 1984 nastoupil do skupiny Laura a její tygři. Po odchodu začal hrát v muzikálu Dracula a stal se muzikálovým zpěvákem. Od začátku roku 2012 spolupracuje s občanským sdružením - Opři se. Koncertuje se svou kapelou Poste Restante. V současné době je kouč osobního, profesního i firemního růstu. Je koučem s mezinárodně uznávaným certifikátem CPC (Certified Profesional Coach), ICF (International Coach Federation).


Andrea Binarová

Lektorka zpěvu, muzikálového a divadelního herectví, pohybu a tance

Jako zpěvačka už působila v několika skupinách. V letech 2005 – 2008 například ve skupině Pročně, se kterou zvítězila na regionální Portě 2007. V současnosti zpívá ve skupině Kapky. Na svém kontě má i několik prvních míst v pěveckých a recitačních soutěžích. Několik let působí jako lektorka dramatické výchovy a muzikálového herectví v Umělecké agentuře Ambrozia a na několika královéhradeckých školách. 

Vzdělání:
Kurzy dramatické výchovy PaeDr. Marie Pavlovské
Univerzita Hradec Králové - Učitelství pro 1. stupeň – specializace dramatická výchova)


Jakub Chromeček

Lektor divadelního a dabingového herectví

Vystudoval konzervatoř pod vedením Hany Maciuchové. Stal se spoluzakladatelem souboru Auerbachův sklep ve Strašnickém divadle v Praze. Před několika lety mu mediální slávu přinesla jedna z hlavních rolí v seriálu České televize Horákovi. V současné době je členem souboru pražského Divadla Komedie, kde exceluje v několika inscenacích a věnuje se i dabingu. 

Vzdělání:
Státní konzervatoř Praha

Medailonek na Youtube


Kateřina Hradílková

Lektorka divadelního herectví a moderování

Působí jako asistentka režie v televizní tvorbě u pořadů jako je Stardance, Ceny Anděl, Nejchytřejší Čech, Česká Miss a další. Několik let účinkovala v divadle, např. v inscenacích Kokain, Naruby nebo Příští stanice v režii Braňa Holička.Jako lektorka dramatické výchovy působila v pražské agentuře Kroužky a od roku 2010 je lektorkou UA Ambrozia.

Vzdělání:

DAMU, obor produkce

Herecká konzervatoř

Medailonek na Youtube


Anita Baselová - ambroziáda

Anita Baselo

Lektorka filmové tvorby a moderování

V současné době pracuje jako reportérka a moderátorka pro Seznam Zprávy. Věnuje se i moderaci společenských akcí (moderace s Karlem Voříškem - pokus o rekord s Ewou Farnou, Schola Pragensis a další.) Slyšet jste ji mohli také na Tip Rádiu Praha. Kromě toho spolupracovala s režisérem Tomášem Magnuskem, například na filmech: Bastardi III a Jedlíci aneb sto kilo lásky, jako skript a klapka. Natáčí amatérské filmy podle svých vlastních scénářů. Jako herečka se uplatnila v několika filmech, videoklipech a reklamách. Některé její amatérské filmy natočené na Ambroziádách získaly festivalové ceny.

Vzdělání:

Filmová a televizní škola Panská, obor Filmová a televizní tvorba – produkce 
Vysoká škola Newton College obor: Management se zaměřením na psychologii v mediálním prostoru

Medailonek na Youtube


Zuzana Páleníková

Lektorka divadelního herectví

Po studiu režie na DAMU a Masterclass u Jurij Alschitze se věnuje mezinárodním projektům. Působila jako herecká pedagožka a vedoucí ročníku na Vyšší odborné škole herecké v Praze Michli a v UA Ambrozia lektoruje od roku 2013.

Vzdělání
DAMU, Praha – dramaturgie a režie

 

Medailonek na Youtube


Jakub Šenkeřík

Lektor filmové tvorby

Momentálně studuje obor kamera na UTB ve Zlíně. Má zkušenosti s tvorbou soukromých a zakázkových audiovizuálních děl různých žánrů a fotografováním.  Má letité zkušenosti s pedagogickou činností v ZUŠ Frenštát, DDM Astra ve Frenštátě, na táborech, kroužcích a Ambroziádách. Jeho ambroziádní filmy byly oceněny i na festivalech.

Vzdělání:
UTB Zlín – obor kamera

Medailonek na Youtube


Lenka Šubrtová

Tanečnice, choreografka a lektorka hereckého pohybu

Věnuje se především tvorbě módních přehlídek, klubových a festivalových vystoupení a natáčení videoklipů. Tančila v několika významných skupinách u českých i zahraničních lektorů, v současné době je členkou Dance Academy Prague, kde si mimo jiné zatančila s tanečníky Lady Gaga. V UA Ambrozia působí jako lektorka od roku 2009. Věnuje se mnoha tanečním stylům: scénické, břišní a orientální tance, latinsko-americké tance, street dance a další.

Medailonek na Youtube


Renata Vordová

Lektorka divadelního herectví 

Pracuje jako lektorka divadelních dílen pro děti i dospělé. Je režisérkou několika amatérských divadel. Učila dramatickou výchovu na gymnáziu a na pedagogické fakultě v Plzni. Má ráda netradiční výzvy a tak pracuje se seniory, tlumočí poezii, hudbu a divadlo do znakového jazyka, režíruje divadlo na ulici i v nečekaných místech. 

Vzdělání:
DAMU Praha


Dominika Hrazdílková

Lektorka herectví, improvizace a muzikálu

Momentálně hostuje v Městském divadle Zlín a v divadelním souboru Tamto. Vystupuje i v Moravském divadle Olomouc v muzikálu Šakalí léta. Studuje VOŠ herectví ve Zlíně. Zúčastnila se mnoha workshopů se zaměřením na improvizaci. Natáčela také seriál Vyprávěj, Stopy života a film Revival.

Vzdělání:
Masarykova Univerzita - Teorie a dějiny divadla
VOŠ herectví Zlín

Medailonek na Youtube


Štěpán Krenk

Lektor filmové tvorby 

Lektor, který dopoledne spí. Jeho specializací je zvuk, a to jak v tvůrčí, tak technické podobě. Od dětství se věnoval zpěvu a hře na kytaru sólově i s kapelou. Ozvučuje a technicky zabezpečuje koncerty i divadelní představení v ČR i jinde v Evropě. Jako zvukař pracoval s mnoha zvučnými jmény v divadle Kalich na muzikálových i činoherních představeních. Pravidelně snímá a zpracovává zvuk k filmům, které FAMU natočí v rámci mezinárodní spolupráce. Vystudoval také střih, focení a práci s kamerou. 

 Vzdělání:
Filmová a televizní škola Panská, obor Obrazová a zvuková technika

Medailonek na Youtube


Jana Turčanová

Lektorka divadelního herectví

Lektorka prožitkových programů Sdružení D v Olomouci. Současně působí jako učitelka literárně-dramatického oboru na ZUŠ V. Ambrose v Prostějově. Má dlouholetou praxi loutkoherečky a zkušenosti s výukou dramatické výchovy na Střední pedagogické škole v Přerově. V současné době je i členkou porot na recitačních soutěžích.. Jana Turčanová Působila jako herečka loutkového divadla v Žilině na Slovensku 

Vzdělání:
JAMU – obor loutkoherectví a činoherní herectví
DAMU – obor výchovná dramatika


Kateřina Šildová

Lektorka muzikálového herectví

Narodila se ve Šternberku. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. V současnosti se věnuje především hudebnímu divadlu. Vystupuje na pražských i mimopražských divadelních scénách. Z rolí například: Roxie Hart - Chicago, Kathy Seldonová - Zpívání v dešti, Millie Dilmountová - Hledá se muž: Zn. Bohatý!, Winnifred - Limonádový Joe, Mabel - Fantom Morrisvillu, Miluji Tě, ale... V současné době je k vidění mj.coby Bambi Bernét ve Vraždě za oponou (Hudební divadlo Karlín), Patty v muzikálu Pomáda (Divadlo Kalich), Lina Lamontová ve Zpívání v dešti (Divadlo F. X. Šaldy Liberec) a pro Divadlo pod Palmovkou nastudovala roli Terezy v hudební komedii Kdyby tisíc klarinetů. Hrála v lyrikálu M. Horáčka Kudykam. Působí také jako sólistka Orchestru Karla Vlacha, tanečního orchestru James Band a jako vokalistka Marie Rottrové. Jako vokalistka doprovází též Vojtěcha Dyka a kapelu B Side Band. 

Vzdělání:
Pražská konzervatoř- obor hudebně- dramatický


Martin Domkář

Lektor divadelního herectví 

Má za sebou studium dramatické výchovy a činoherní režie na brněnské JAMU, kde se věnoval zejména autorské divadelní tvorbě (jako herec, scénárista, režisér). Jako asistent režie prošel stážemi v pražském divadle Ypsilon či brněnském Buranteatru. Nyní se zaměřuje na pedagogickou práci, a to ve volnočasovém centru a ZUŠ v Havlíčkově Brodě. 

Vzdělání:
JAMU, Brno – Režie
JAMU, Brno – Dramatická výchova


Jan Hubáček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Pracuje jako filmař na volné noze a věnuje se komerční i autorské tvorbě. Má praxi ze zahraničí – Působil v USA, absolvoval studijní stáž v Estonském Talinu a pracovní stáž v německém Berlíně. S pedagogickou činností ve filmové oblasti mám několik zkušeností, pracoval jako lektor Filmového studia Microsoft, vedl „kroužek“ filmového herectví v dramatickém oboru na ZUŠ a realizoval několikaměsíční animační workshop.

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati Zlín – obor Filmová režie a scenáristika


Tomáš Burian

Lektor filmové tvorby

V současné době pracuje jako Steadicam operátor a kameraman na volné noze. Dále překládá to angličtiny a švédštiny. Ve volném čase se věnuje tvůrčím činnostem jako psaní, malování a tvorba videí všeho druhu. Spolupracuje také s neziskovou organizací UnitedFilm, která sdružuje  nezávislé filmaře.

Vzdělání:
Vyšší Odborná Škola Filmová Zlín - obor: Obraz a zvuk ve filmové, televizní a rozhlasové tvorbě


Roman Kejklíček

Lektor dabingu a filmu 

Od dětství navštěvoval hudební obory v ZUŠ, absolvoval obor propagační grafika na střední umělecké škole v Liberci. V současnosti studuje klasickou animovanou tvorbu na Filmové škole Zlín a Univerzitě Tomáše Bati. Hrál a hraje v několika povětšinou undergroundových hudebních skupinách. 

Vzdělání:
SUŠ Liberec – Propagační grafika
Filmová škola Zlín a UTB Zlín – klasická animovaná tvorba

Medailonek na Youtube


Veronika Göttlichová

Lektorka filmové tvorby 

Je absolventkou magisterského oboru Animovaná filmová tvorba na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době působí jako animátorka a režisérka ve filmovém sdružení Alternative.NOW, jehož je spoluzakladatelkou. S lektorskou činností ve filmovém oboru má dlouhodobé zkušenosti, účastnila se v pozici lektorky a koordinátorky řady animačních workshopů a filmových eventů. Věnuje se komerční i autorské tvorbě, s jejími filmy se můžete setkat na řadě filmových festivalů po celém světě. 

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - obor Animovaná tvorba


Dominik Mráz

Lektor moderního tance 

Tanci se věnuje od roku 2002. Začínal a v současné době stále aktivně tančí a vyučuje v taneční skupině Energy 49, která působí pod taneční školu Bonstep Hradec Králové. Jeho hlavní taneční náplň je Street dance, nejvíce Hip Hop a Poppin‘. Aktivně ale tančí a zajímá se o všechny styly street dance. Zapálený je i do dalších tanečních stylů (Salsa, Jazz, Contemporary). Každoročně staví řadu choreografií pro soutěžní, komerční a jiné účely. Pravidelně se vzdělává u předních českých i zahraničních lektorů, účastní se tanečních battlů a svým svěřencům se snaží co nejvíce předat.


Radek Štěpán

Lektor filmové tvorby a televizního moderování

Kameraman, který pracuje pro několik regionálních televizí a jednu internetovou televizi provozuje. Má vlastní foto-video studio. Píše filmové scénáře. Jeho filmová práce se vyznačuje především velmi kvalitním spojením obrazu se zvukem, neboť je rovněž profesionální hudebník. Zpívá a hraje na bicí v několika kapelách. Má bohaté zkušenosti s vedením filmových kurzů pro mladé.

Vzdělání:
Filmová a televizní škola Panská, obor Obrazová a zvuková technika

Medailonek na Youtube


Marek Sajdok

Lektor filmové tvorby

Jako střihač spolupracuje s Českou televizí (pořad Vertikál), společností Direkt Film a mnoha dalšími. Celý jeho život se točil kolem filmu, jeho hlavním zájmem byla vždy režie, ale pracoval i jako kameraman. Natočil několik filmů a zkušenosti má i s pedagogickou činností.

Vzdělání:
FAMU v Praze – obor Režie


Tomáš Berka

Lektor divadelního herectví 

Své herecké a komediální schopnosti uplatňuje jako zdravotní klaun, který baví děti v nemocnicích. Jeho postava Doktora Budíka se už mezi malými pacienty stala legendou. Mnoho let učil dramatickou výchovu na Základní umělecké škole a v současné době působí jako pedagog na střední škole v Dobrušce. S agenturou Ambrozia spolupracuje od roku 2009 

Vzdělání:
DAMU Praha – Dramatická výchova
Univerzita Hradec Králové – Učitelství pro SŠ


Nikola Krejčová

Lektorka herectví a moderování

Účastnila se mnoha soutěží. Kromě recitačních to byli i moderátorské soutěže jako např. Mladý Demosthenes nebo Mladý moderátor, kde získala několik prvních míst. Kromě toho se věnuje improvizaci, filmové a fotografické tvorbě a výrobě webových stránek. V Umělecké agentuře Ambrozia ji můžete vidět už od samého začátku. V letošním roce se chystá na přijímací zkoušky na obor Dramatická výchova na pražském DAMU. 

Vzdělání:
Střední pedagogická škola v Litomyšli- pedagogika volného času se zaměřením na Dramatickou výchovu
Univerzita Hradec Králové - Učitelství pro 2. stupeň

Medailonek na Youtube


Denisa Jahlová

Lektorka tance

Podílela se na spoustě tanečních projektů, například Fashion&dance show. Věnuje se modelingu a patří mezi hlavní modelky Makeup institutu Prague. Byla tváří několika módních značek a jako herečka se objevila v seriálu Stopy života v roli zdravotní sestry. Zahrála si také v několika reklamách, filmech a seriálech. Věnuje se několika tanečním stylům – balet, discodance, scénický tanec, contemporarydancea další. 

Medailonek na Youtube