MgA. Lukáš Kobrle

MgA. Lukáš Kobrle (8. června 1983 – 4. srpna 2018)

Drazí kamarádi, účastníci, vážení rodiče, všichni z personálu a hlavně přátelé Ambrozie. Dne 4. 8. 2018 po boji s rakovinou zesnul zakladatel a ředitel Ambrozie Lukáš Kobrle.

Stalo se to přesně po konci závěrečných programů turnusů Ambroziády, která byla jeho dítětem, a díky níž bude žít dál. Chod agentury i další turnusy poběží v té nejlepší kvalitě a se srdcem na dlani, přesně tak, jak si přál.

Dne 31. 8. 2018 byla do funkce ředitelky agentury správní radou zvolena Nikola Krejčová, která stejně jako on Ambrozii pomáhá budovat od svého mládí.

 

 

Lukáš Kobrle se narodil 7. 6. 1983. Začátek svého života prožil ve Zruči nad Sázavou a již velmi brzy začal budovat svou lásku k umění. Již v 17 letech založil a vedl amatérské divadlo při Gymnáziu v Ledči nad Sázavou, které působí dodnes. Při nástupu na Univerzitu Hradce Králové začal studovat souběžně oba obory, na které byl přijat (obor Mediální studia a obor Učitelství pro střední školy). V této době začal pracovat jako moderátor na Rádiu OK a v Českém rozhlase. Jeho největší dítě přišlo na svět v roce 2003, kdy založil Uměleckou Agenturu Ambrozia. Lukáš následně vystudoval obor Dramatická výchova na pražské DAMU a poté i obor Divadlo a výchova na brněnské JAMU. Jako pedagog dlouhá léta působil na Základní škole Pouchov v Hradci Králové, na Univerzitě Palackého v Olomouci, na Univerzitě Hradec Králové, na Vyšší odborné škole herecké v Praze, a krátce také na Metropolitní odborné umělecké střední škole.

Krátce pracoval i jako programový ředitel Hitrádia Magic, moderátor zpráv na TV1 nebo jako moderátor Hradeckého žurnálu na TV Prima.

Jako herec a režisér se podílel na téměř dvaceti divadelních hrách a získal dvě festivalové ceny za herecký výkon a jednu za režii. Z kroužku dramatické výchovy, který Lukáš v roce 2003 založil na Základní škole Pouchov, vzešlo několik nadšenců, kteří se věnují umění i Ambrozii dodnes.

Lukáš Kobrle za svůj krátký život dokázal tolik, kolik ani většina lidí na světě za podstatně delší čas. Ukázal mnoha lidem, že i oni mohou kráčet cestou umění a zejména to, že nejsou divní, že jsou jen umělci.