Informace o případném zrušení kurzů z důvodu pandemie naleznete ZDE

Letní Ambroziáda pro pokročilé 2022

Už sedmým rokem pro vás Umělecká agentura Ambrozia ve spolupráci s divadlem F. X. Šaldy v Liberci pořádá Letní Ambroziádu pro pokročilé. Jedná se o týdenní výběrový kurz, který je určen pro studenty od 14 let a dospělé účastníky. Kurz svou náročností převyšuje běžné turnusy Ambroziády. Pracuje se zde podle výukových plánů konzervatoře. Nečeká vás tolik zábavy, ale opravdu tvrdá práce, která vás někam posune, případně vám pomůže s přípravou na talentové zkoušky na umělecké školy. Otevíráme pouze obory divadelní herectví, muzikál a film. Vyučují pedagogové z konzervatoří a DAMU či JAMU.

TURNUS

TERMÍN

LOKALITA

CENA

KAPACITA

ŽÁDOST O PŘIJETÍ

ZDE

1.

3.7. - 9.7.2022

Liberec, Divadlo F.X.Šaldy

4 990,- Kč
cena pro naše klienty

50

 

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Letní Ambroziáda pro pokročilé je určena pro lidi, kteří se umělecké tvorbě věnují soustavně celoročně (např. Literárně-dramatický obor na ZUŠ), hrají v amatérských divadelních souborech, jezdí na divadelní přehlídky a soutěže v uměleckém přednesu, úspěšně absolvovali naše minulé kurzy, případně do budoucna zvažují studium na konzervatořích či DAMU nebo JAMU.

Kurz je vhodný pro zájemce od 14 let, ale i pro dospělé zájemce.

Přijetí na tento kurz není nárokové. Lektoři si budou vybírat ze zájemců na základě toho, co napíšete do žádosti o přijetí.

ŽÁDOST O PŘIJETÍ MŮŽETE VYPLNIT ZDE

Po vyplnění žádosti, neposílejte hned platbu! Do týdne vám do mailu přijde rozhodnutí o přijetí či nepřijetí na kurz. Teprve poté (v případě přijetí) hradíte účastnický poplatek dle pokynů.

V ČEM JE LIBEREC „LEPŠÍ“?

Na kurzu pro pokročilé budou působit naši nejzkušenější lektoři, budou zde delší bloky výuky, více předmětů a více individuální práce s účastníky.

Budeme pracovat ve skutečném profesionálním divadle – na hlavní scéně a ve zkušebnách.

K dispozici nám budou technici a veškeré zvukové i světelné vybavení divadla.

NA JAKÝCH PROJEKTECH MŮŽETE PRACOVAT?

Na Letní Ambroziádě pro pokročilé 2022 otevíráme pouze 3 ateliéry s omezenou kapacitou účastníků:

1. Ateliér divadelního herectví (2x15 účastníků)

Účastníci ateliéru se budou po celý týden zdokonalovat v herecké práci. Hlavním předmětem bude tvorba divadelní inscenace na prknech profesionálního divadla pod vedením režiséra. V dalších předmětech budou účastníci rozvíjet své hlasové, pohybové a improvizační schopnosti. Účastníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhají talentové zkoušky na herecké školy. Vyzkouší si také casting do filmu.

PŘIHLÁSIT SE DO ATELIÉRU DIVADELNÍHO HERECTVÍ MŮŽETE ZDE

2. Ateliér muzikálového herectví (1x15 účastníků)

Účastníci ateliéru budou pod vedením režiséra tvořit muzikálové představení na prknech profesionálního divadla. K dispozici jim bude, stejně jako v profesionálním světě, taneční choreograf, pěvecký korepetitor a samozřejmě divadelní technika. Účastníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhají talentové zkoušky na herecké školy.

PŘIHLÁSIT SE DO ATELIÉRU MUZIKÁLOVÉHO HERECTVÍ MŮŽETE ZDE

3. Ateliér filmové tvorby (13 účastníků)

Do filmového ateliéru se mohou přihlásit nejen zájemci o filmové herectví, ale také zájemci o práci s kamerou, se světly, o tvorbu scénáře, o střih, režii nebo zvuk. Během kurzu se účastníci naučí tvořit filmový scénář, natáčecí plán, pracovat s kamerou, režírovat, stříhat film, dodat do něj hudbu a efekty. Zároveň si také účastníci projdou základy hlasové a herecké práce, improvizaci a filmové herectví. Také zjistí, jak to probíhá na castingu, například do celovečerního filmu.

PŘIHLÁSIT SE DO ATELIÉRU FILMOVÉ TVORBY MŮŽETE ZDE

CERTIFIKÁT

Účastníci Letní Ambroziády získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou ucházet o pozici tzv. eléva ve statutárních divadlech, mohou se registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?

Na tomto turnusu bude méně večerních programů a odpočinkových aktivit. Maximum času se budeme snažit využít pro uměleckou tvorbu a práci na projektech.

První den kurzu budou účastníci rozděleni do ateliérů dle své volby. Každá skupina pak bude mít svůj tým lektorů a asistentů a také svůj rozvrh, podle kterého bude po celý týden pracovat. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro veřejnost – přímo na scéně divadla F. X. Šaldy.

O nezletilé účastníky se budou po celou dobu kurzu starat vedoucí tříd. Zajištěn je i zdravotnický dozor. Dospělí účastníci budou mít povinnost respektovat program kurzu, jinak budou fungovat zcela samostatně.

UBYTOVÁNÍ

Spát přímo v divadle je nezapomenutelný zážitek. Divadlo F. X. Šaldy je místem s mnohaletou tradicí skvělých uměleckých výkonů, místem, které má neopakovatelnou atmosféru.

Účastníci budou ubytováni přímo ve zkušebnách libereckého divadla. Spát budou ve vlastních spacácích na karimatkách či matracích.

STRAVOVÁNÍ

Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům bude k dispozici i dobře vybavený bufet.

CO MÍT S SEBOU?

 • Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
 • Nezletilí účastníci lékařské potvrzení
 • Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
 • Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
 • Hygienické potřeby, volné pracovní oblečení, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).

ZAČÁTEK KURZU a DOPRAVA

Doprava na kurz je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10.00 a 10.30 v budově malé scény divadla F. X. Šaldy v Liberci. Mapa je ZDE (účastníci z větších vzdáleností mohou po domluvě nastoupit už o den dříve večer).

ZÁVĚREČNÁ PREZENTACE

Závěrečná veřejná prezentace výsledků práce se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Účastnický poplatek je pro naše klienty 4 990,- Kč (na tento poplatek se nevztahují žádné first minute ani jiné slevy, je neměnný).

Z poplatku je hrazeno:

 • činnost odborných lektorů
 • pedagogický a zdravotní dozor
 • pronajaté prostory a technika
 • strava formou plné penze
 • doprovodný program
 • zdravotní pojištění a pojištění storna pobytu

JAK SE PŘIHLÁSIT?

O přijetí či nepřijetí do kurzu rozhodne porota na základě prostudování Vaší žádosti o přijetí. Tím, co napíšete do žádosti, nás můžete přesvědčit, že právě Vy budete platným členem tohoto výběrového turnusu!

ŽÁDOST O PŘIJETÍ MŮŽETE VYPLNIT ZDE

O přijetí či nepřijetí budeme zájemce informovat do 7 dnů mailem.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte ředitelku UA Amborozia o.p.s., Nikolu Krejčovou (773 935 123) nebo pište na info@ambroziada.cz