Ambroziada > Herecká škola > Víkendové Workshopy

Herecká škola - Víkendové Workshopy

AMBROZIA SLAVÍ 16 LET - Letošní ročník Vánoční Ambroziády je zcela nový!

Bude probíhat formou dvoudenních workshopů s konkrétním lektorem. Celé dva dny se tak účastníci budou věnovat tomu, co je baví, pod intenzivním vedením jednoho či dvou lektorů.

POZOR! Kapacita i věková hranice jednotlivých workshopů je omezena!

Už 13. ročník tradiční víkendové akce je tady! V nabídce je několik skvělých workshopů a naši nejlepší lektoři.
Nenechte si ujít letošní Vánoční Ambroziádu!

TURNUS TERMÍN LOKALITA CENA KAPACITA PŘIHLÁŠKA
1. 14. - 15.12.2019 Hradec Králové 1 490,- Kč 100 ZDE

Herecká skupina zkouší v plném proudu představení na Vánoční Ambroziádě 2017.

Filmová tvorba na této Ambroziádě nesmí chybět.

Účastníci při zkoušce muzikálové choreografie pod vedením lektorky Kristýny Budišové.

Lektor Lukáš Roubíček při výuce střihu s naším účastníkem.

Každoročně na Vánoční Ambroziádě také slavíme výročí vzniku naší agentury. Nechybí přípitek s účastníky, raut a bohatý večerní program.

Dokonce i mediální ateliér si přijde na své. Lektor Jakub Moulis při moderování večerního programu.

Součastí muzikálu je také zpěv. Závěrečný program a ukázka autorského muzikálu.

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na Letní Ambroziádě.

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na Letní Ambroziádě.

Na Ambroziádě se pracuje i se zeleným kódovacím plátnem. Ambroziáda

Na Ambroziádě se pracuje i se zeleným kódovacím plátnem.

Lektorka herectví Patricie Solaříková svou třídu vzala na natáčení seriálu Ulice. Ambroziáda

Lektorka herectví Patricie Solaříková svou třídu vzala na natáčení seriálu Ulice.

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem. Amboziáda

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem.

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou. Ambroziáda

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou.

Tři ambroziádní filmy získaly ceny na Festivalu mladé tvorby 2015. Ambroziáda

Čtyři ambroziádní filmy  získaly ceny na filmovém festivalu mladé Malá Šestnácka.

 

Letošní nabídka workshopů:

 1. Filmové herectví s Tomášem Magnuskem (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop s filmovým režisérem a hercem Tomášem Magnuskem věnovaný pouze filmovému herectví. Vyzkoušíte si, jaké je herectví na kameru, uvidíte sami sebe v hereckých etudách a budete mít čas intenzivně pracovat na svém hereckém projevu.

 

 1. Workshop Fotografování a úpravy fotek se zaměřením na Instagram s Lukášem Kladníčkem (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop zaměřený na „perfect feed“ (nejen) na instagramu. Naučíte se správně fotit na mobil i na foťák, zkusíte si upravit fotky v několika různých programech nebo například zjistíte jaké formáty používat na různé sociální sítě. Co vše vás čeká můžete již nyní zkouknout na instagramu lukaskladnicek. 
  2. Telefon s instagramem nebo foťák je pro tento workshop nutný.

 

 1. Střih a efekty s Lukášem Roubíčkem (max. 10 účastníků, věk 13-18 let)
  1. Workshop s vystudovaným střihačem Lukášem Roubíčkem, kde se budete věnovat jen a pouze střihu videí a efektům. Čeká vás natočení několika záběrů a následně práce v programu Adobe Premiere a Adobe After Effects.

 

 1. Herecký ateliér Jany Hejret Vojtkové (max. 15 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop divadelního herectví s herečkou libereckého Divadla F. X. Šaldy Janou Hejret Vojtkovou. Jana vám vzkazuje: „Roze(hrajeme) vztahy a bude i výstup. Čeká nás vánoční příběh o ztraceném světle.“

 

 1. Muzikálový ateliér Míši Tomešové (max. 15 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop muzikálového herectví s herečkou Divadla Kalich Míšou Tomešovou. Budete se intenzivně věnovat zpěvu a tanci a sehrajete krátký úryvek vybraného muzikálu.

 

 1. Zpěv s Míšou Noskovou (max. 10 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop věnovaný zpěvu a hlasové průpravě. Lektorovat vás bude zpěvačka a herečka Míša Nosková, která momentálně hraje ve více než 5 muzikálech.

 

 1. Moderování s Anitou Baselovou (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop s moderátorkou a reportérkou Televize Seznam Anitou Baselovou. Naučíte se správně mluvit, odbourat trému z vystupování před lidmi a základy moderace.

 

 1. Taneční ateliér Terezky Moulisové (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop tance s tanečnicí Terezkou Moulisovou, která studuje tanec na prestižní Duncan academy v Praze. Čeká vás průřez moderními tanečními technikami a naučení taneční choreografie. 

 

 1. Taneční videoklip v praxi s Lenkou Šubrtovou (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop s tanečnicí Lenkou Šubrtovou, kde si vyzkoušíte nejen práci s vymýšlením taneční sestavy, ale i zákulisí natáčení tanečního videoklipu.

 

 1. Dabing s Jindřichem Žampou a Dušanem Steinerem (max. 12 účastníků, věkově neomezeno)
  1. Workshop dabingu s technikem Dušanem Steinerem a dabérem a hercem Jindřichem Žampou, který například daboval hlavní postavu ve filmu Shazam a mimo jiné získal cenu Františka Filipovského za dabing. Naučíte se správně dabovat, používat svůj hlas a nadabujete si epizodu z vybraného seriálu. 

 

JAK VÁNOČNÍ AMBROZIÁDA PROBÍHÁ?

Účastníci nastoupí v sobotu ráno a hned jsou rozděleni do tvůrčích ateliérů, které si předem vybrali ve svých přihláškách a ve kterých pracují po celý víkend. V neděli večer se jednotlivé workshopy představí s výsledky své práce na veřejném vystoupení pro rodiče, přátele a novináře. Kromě výuky se účastníci mohou těšit i na skvělý sobotní večerní program (raut, vánoční večírek pro účastníky) a poté na diskotéku.

NABÍDKA ATELIÉRŮ 2019

Vánoční Ambroziáda je víkend, během kterého budete pracovat v tvůrčích ateliérech pod vedením odborných lektorů na různých uměleckých projektech. Každý si může vybrat jeden workshop, který by ho po celý víkend nejvíce bavil. V závěru víkendu všechny ateliéry předvedou své výsledky při slavnostním závěrečném vystoupení pro rodiče a přátele.

KOMU JE VÁNOČNÍ AMBROZIÁDA URČENA?

Na Vánoční Ambroziádu se mohou přihlásit mladí lidé ve věku 8-18 let se zájmem o umění. Počet míst na Vánoční Ambroziádě je letos omezen na 100 účastníků.

KDE BUDE VÁNOČNÍ AMBROZIÁDA?

Vánoční Ambroziáda probíhá tradičně v sídle Umělecké agentury Ambrozia v areálu ZŠ Pouchov v Hradci Králové. Areál je vybaven divadelním sálem, kinosálem, tanečním sálem, rozhlasovým a nahrávacím studiem a několika zkušebnami.

NOCLEH A STRAVA

Ubytování ze soboty na neděli je zajištěno přímo v areálu školy. Spí se v několika vytopených místnostech na karimatkách ve spacácích. Celonoční pedagogický dozor je zajištěn. Také stravování během víkendu probíhá přímo v budově – formou plné penze. Samozřejmostí je pitný režim. Během celého víkendu bude účastníkům k dispozici dobře vybavený krámek s občerstvením.

CO MÍT S SEBOU?

Kopii kartičky ZP, vyplněnou účastnickou kartu, spacák, karimatku, hygienické potřeby, volné pracovní oblečení (ne džíny), společenské oblečení na diskotéku, přezuvky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít ve vámi zvolené tvůrčí dílně (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým atd.).

ZAČÁTEK A KONEC VÁNOČNÍ AMBROZIÁDY

Doprava na Vánoční Ambroziádu je individuální. Nástup je vždy v sobotu mezi 9,00 a 9,30 v areálu ZŠ Pouchov (mapa a popis cesty). Závěrečná veřejná produkce projektů Vánoční Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v neděli od 18 hodin. Program trvá cca 2 hodiny a po jeho skončení účastníci se svými rodiči odjíždějí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Účastnický poplatek za Vánoční Ambroziádu 2019 je stanoven na 1 490,- Kč.

Z poplatku je hrazeno:
1. Činnost odborného lektora – intenzivní individuální tvorba v malých skupinách (max. 10 účastníků ve skupině)
2. Pedagogický dozor (i noční)
3. Využití prostor a techniky
4. Kuchař a strava (2 x teplý oběd, 1 x teplá večeře, snídaně, svačina)

LEKTOR AMBROZIE
Jan Přeučil
Herec

"Práce na mých hodinách (i když toto slovo „práce“ o herectví nerad říkám, je to poslání) bývá velice náročná. K účastníkům přistupuji přísně a kladu na ně vysoké nároky. Pak mají šanci si něco z kurzů odnést. A jistě si odnesli. Neumím si představit lepší prázdninovou aktivitu. Jen tak dál!"


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět.

Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál.

Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu.

Zase jsem si něco urovnala, a naprostou zkroutila záda:-D Bezkonkurenčně nejlepší týden v roce, a letos budou ještě 2 Ambrozky!"


LEKTORKA AMBROZIE
Denisa Nesvačilová
Herečka

"Pro mě je Ambroziáda nová a o to víc vnímám, jak se všechny děti dřív nebo později vyburcují k parádním výkonům. I ten nejposlednější, kterému třeba déle trvá, než pochopí, jak to funguje u filmového herectví, se prostě zapojí. Druhý, třetí den už funguje jako profík, a to je podle mě to hezké."


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

"Vážený pane řediteli, 
velmi rád bych Vám a Vašim kolegům poděkoval. 

Moje dcera se účastnila Vaší akce počátkem srpna v základní škole bratří Venclíků. Mám k tomu dva nebo tři vhledy: děsně, opravdu velmi se bála. Následující den po zahájení již nenapsala ani sms, natož aby zavolala....  když jsme v sobotu přišli na závěrečný galaprogram, bylo neuvěřitelné vedro, ve škole potom opravdu vražedné, ale já jsem neobjevil mezi Vašimi svěřenci jediný otrávený či omrzelý obličej.... a pak jsem viděl své dítě tančit a byl jsem nadšen, pak jsem slyšel své dítě zpívat a mou důstojnost zachránilo jen děsné vedro, pro které se daly slzy snadno vysvětlit jiným způsobem.... Vážený pane, krásná práce, máte můj obdiv a velké díky..."


LEKTOR AMBROZIE
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

"Ambroziáda je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny."


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

Dobrý deň. Chcem Vám z úprimného srdca poďakovať za celú našu rodinu za nádherný a nezabudnuteľný zážitok, ktorý si odniesla naša Vaneska z tábora. Nemám ani jednu negatívnu pripomienku, všetko ste mali organizačne pripravené na vysokej úrovni. Vaneska nám denne volala a jej radosť, nadšenie a spokojnosť nám vháňala slzy do oči od šťastia. Celý Váš pracovný kolektív bol veľmi milý, priateľsky a zodpovedný. Bude nám cťou, ak nám pošlete ponuku aj na budúci rok."

„…Dcera se letos účastní Ambroziády už po třetí a každý rok se tam těší! Spokojenost veliká. Mockrát díky za vše, co pro děti děláte, obdivuji Vaši náročnou práci a trpělivost, kterou s dětmi musíte mít!“


ZDRAVOTNÍK AMBROZIE
Petra Tichá
Hlavní zdravotník Ambrozie

„Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Vím, že u pobytů v Chorvatsku existují bezpečnostní rizika (koupání v moři, přesuny po silnici, riziko horší dostupnosti lékařské péče v místních nemocnicích atd.). Není třeba strašit, ale je třeba o rizicích vědět, počítat s nimi a umět jim předcházet a případné komplikace umět řešit. Myslím, že to na tomto táboře umíme.“


Šimon Štefanides AmbroziádaABSOLVENT AMBROZIE
Šimon Štefanides
Student režie na FAMU

"Na Ambroziádě jsem byl poprvé o letních prázdninách, když mi bylo čtrnáct. Nikdy jsem nejezdil rád na tábory, protože jsem tam jen zabíjel čas. Tahle akce ale byla jiná a dodnes na ten týden vzpomínám."


Václav Kopta AmbroziádaLEKTOR AMBROZIE
Václav Kopta
Herec

"Jakákoliv aktivita, která dnešním mladým lidem pomáhá najít své místo v životě i v současném složitém světě - má smysl! Jsem rád, že jsem aspoň nepatrně  mohl té sympatické skupině talentovaných dětí pomoci  vykročit na téhle cestě pravou nohou. Přeju Ambroziádě i do budoucna mnoho takových obětavých lidí, které jsem měl v létě tu čest poznat. Držím vám palce!"

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky Vám na email, který uvedete v přihlášce, přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo:107-948 810 0267/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte číslo přhlášky. Toto číslo Vám přijde po přihlášení na kurz. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce. 

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 773 935 123 nebo pište na info@ambroziada.cz

 

Těšíme se na Vás...