Ambroziada > Herecká škola > Podzimní prázdniny - 26. - 30. 10. 2018

Herecká škola - Podzimní prázdniny - 26. - 30. 10. 2018

Podzimní herecká škola Ambrozia je 5 denní intenzivní kurz, který účastníky připraví na všechny složky herecké práce od divadla, přes film až po televizi a dabing. Pracuje se v malých skupinkách pod vedením zkušených lektorů a zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let.

TURNUS

TERMÍN

LOKALITA

CENA KAPACITA PŘIHLÁŠKA
1. 26. - 30.10.2018

Hradec Králové

2 990,- Kč

120 ZDE

2.

26. - 30.10.2018

Brno

3.

26. - 30.10.2018 Praha

Závěrečné vystoupení našich účastníků.

Zajímavé kostýmy nechybí při závěrečných představeních.

Ambroziáda ZŠ Pouchov

Jak herecká škola probíhá?

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po 15 lidech přibližně stejného věku. Každá třída má svůj rozvrh, podle kterého celý kurz pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Poslední den kurzu je pro rodiče a přátele účastníků připravena veřejná prezentace projektů jednotlivých tříd.

Během kurzu účastníky čeká i spousta zábavných večerních programů (diskotéka, Talent show, Partička, Miss atd.) a setkání se známými osobnostmi.

Jaké předměty čekají na účastníky herecké školy?

Divadelní projekt 

Pod vedením lektora budete tvořit vlastní divadelní představení a naučíte se základní divadelní a herecké zákonitosti.

Divadelní improvizace

Improvizace je populární divadelní disciplína, která však má pevná pravidla. Ta si vyzkoušíte a osvojíte na několika improvizačních technikách. 

Filmové herectví

Předmět Vám pomůže odhalit jak velký je rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Zahrajete si v krátkém filmu a vyzkoušíte si, jak probíhá filmový casting. 

Dabingové herectví

V profesionálním dabingovém studiu si vyzkoušíte, jaké to je propůjčit svůj hlas jinému herci. 

Hlasová a pohybová výchova

Hlas a tělo jsou základní pracovní nástroje každého herce. Budete je zdokonalovat pomocí různých cvičení každé ráno v půlhodinovém Warm up tréningu. Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech a třídy jsou maximálně po 15 lidech, takže si každý účastník může vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). 

Kdo jsou naši lektoři?

Ve všech předmětech Vás povedou lektoři, kteří jsou odborníci ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Nechybí ani profesionální divadelní herci, které zajisté znáte i z televizních obrazovek (Jan Přeučil, Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Alena Antalová, Tereza Kostková a další.)

Jaké je další uplatnění našich účastníků?

Účast na Podzimní herecké škole Ambrozia Vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu nebo pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Certifikát o absolvování kurzu

Účastníci herecké školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou ucházet o pozici tzv. eléva ve statutárních divadlech a mohou se registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na ostatní střední a vysoké školy, jako mimoškolní zájmová aktivita.

Castingy do filmů, seriálů a reklam

Díky tomu, že našimi kurzy za rok projde přes 1000 účastníků, jsme zajímavým partnerem pro většinu televizní i filmové produkce. Několikrát ročně dostáváme poptávky po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Tyto nabídky zdarma přeposíláme všem účastníkům kurzů a sdílíme je na naší facebookové stránce. Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.)., který si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení lektorů. 

Jak je řešená organizace, ubytování a strava?

Na herecké škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost a starají se o ně 24 hodin denně, i mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených třídách, kde spí ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze a celodenní pitný režim je samozřejmostí. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.

Co mít s sebou?

  • Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
  • Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí dva roky na všechny dětské zotavovací akce - ke stažení ZDE)
  • Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
  • Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
  • Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení, oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).

Jak je to s dopravou na podzimní hereckou školu?

Doprava je individuální. Nástup účastníků je v první den turnusu mezi 18:00 a 18:30. Závěrečná veřejná produkce projektů, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 14:00 do cca 17:00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).

Kolik stojí podzimní herecká škola Ambrozia?

Účastnický poplatek pro naše účastníky činí 2 990,- Kč 

Z poplatku je hrazeno:

  1. činnost odborných lektorů 
  2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
  3. pronajaté prostory a technika
  4. strava formou plné penze
  5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)

Kdy a kde přesně probíhají jednotlivé turnusy?

Hradec Králové (26. - 30.10.2018)

V Hradci Králové využíváme již od roku 2007 budovu základní školy Pouchov, kde je i celoroční sídlo Ambrozie. Škola se nachází na výhodném místě v okrajové části města. Je obklopena zelení. Výuka bude probíhat v divadelním sále, tanečním sále, v několika zkušebnách, dabingovém studiu a na venkovním prostorném dvoře s pergolou.

Mapa a popis cesty ZDE

Brno (26. - 30.10.2018)

Podzimní herecká škola bude probíhat na ZŠ a MŠ Vedlejší Brno. Výuka bude probíhat v divadelním sále, tanečním sále, v několika zkušebnách a dalších speciálně připravených prostorech.

Mapa a popis cesty ZDE

Praha (26. - 30.10.2018)

Pražský turnus nově proběhne v budově Gymnázia Na Vítězné pláni, které je umístěno přímo v centru Prahy. Pracovat budeme v prostorách školy. Pro naše účely zde také vznikne divadelní sál.

Mapa a popis cesty Gymnázium Na Vítězné pláni ZDE

LEKTOR AMBROZIE
Jan Přeučil
Herec

"Práce na mých hodinách (i když toto slovo „práce“ o herectví nerad říkám, je to poslání) bývá velice náročná. K účastníkům přistupuji přísně a kladu na ně vysoké nároky. Pak mají šanci si něco z kurzů odnést. A jistě si odnesli. Neumím si představit lepší prázdninovou aktivitu. Jen tak dál!"


LEKTORKA AMBROZIE
Patricie Solaříková
Herečka

"Ambroziáda pro mě byla v létě 2015 skvělá nová zkušenost. S dětmi na této herecké škole pracuji ráda. Ráda je podporuji při jejich tvorbě – nápadech, natáčení videí, herecké práci. Doufám, že moje přítomnost je pro ně také aspoň malým přínosem.“ 


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět.

Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál.

Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu.

Zase jsem si něco urovnala, a naprostou zkroutila záda:-D Bezkonkurenčně nejlepší týden v roce, a letos budou ještě 2 Ambrozky!"


ZDRAVOTNÍK AMBROZIE
Petra Tichá
Hlavní zdravotník Ambrozie

"Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Proto vím, že úkolem zdravotníka není pouze vydávání léků. Na všechny turnusy vysíláme zkušené a proškolené zdravotníky, kteří dětem dokáží pomoci či poradit v případě jakýchkoli zdravotních komplikací. Naši zdravotníci na turnusech také dohlížejí na hygienu, pitný režim, pořádek na pokojích, dostatek spánku, pohyb na slunci atd."


ABSLOVENTKA AMBROZIE
Angelika Pekárková
Studentka konzervatoře v Praze.

"Na Ambroziádu jsem jezdila už jako malá a díky tomu jsem se začala více věnovat umění a postupem času mi došlo, že bych se chtěla herectví a zpěvu věnovat i v dospělosti. Proto jsem před třemi lety zkusila talentové zkoušky na konzervatoř a ty jsem úspěšně složila. Momentálně na konzervatoři studuji 3. ročník a připravuji se na budoucí povolání pedagoga herectví a zpěvu. Děkuji Ambrozii,  která mě tímto směrem navedla. Vždy se do této agentury ráda budu vracet a třeba pomáhat novým dětem s plněním jejich snů…"


ŘEDITEL AMBROZIE
MgA. Lukáš Kobrle

ředitel

"Vážení rodiče. Vybrat pro své dítě smysluplnou aktivitu na prázdniny je v současné záplavě nabídek táborů velmi složité. Ambrozia nabízí všem mladým zájemcům o umění místo, kde se setkají s vrstevníky se stejnými zájmy a pod vedením zkušených lektorů se mohou něco přiučit. Kurzy pro děti pořádáme už od roku 2004. Snažíme se to dělat poctivě. Věřím, že stále přibývající počet účastníků (nyní přes 1000 ročně) ve spojení se zvučnými jmény lektorů a profily našich úspěšných absolventů dává o Ambrozii dostatečný obrázek. Bude nám ctí, pokud se k nám i vy přidáte a rozšíříte naše řady na některém z turnusů."


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

"Vážený pane řediteli, 
velmi rád bych Vám a Vašim kolegům poděkoval. 

Moje dcera se účastnila Vaší akce počátkem srpna v základní škole bratří Venclíků. Mám k tomu dva nebo tři vhledy: děsně, opravdu velmi se bála. Následující den po zahájení již nenapsala ani sms, natož aby zavolala....  když jsme v sobotu přišli na závěrečný galaprogram, bylo neuvěřitelné vedro, ve škole potom opravdu vražedné, ale já jsem neobjevil mezi Vašimi svěřenci jediný otrávený či omrzelý obličej.... a pak jsem viděl své dítě tančit a byl jsem nadšen, pak jsem slyšel své dítě zpívat a mou důstojnost zachránilo jen děsné vedro, pro které se daly slzy snadno vysvětlit jiným způsobem.... Vážený pane, krásná práce, máte můj obdiv a velké díky..."


LEKTOR AMBROZIE
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

"Ambroziáda je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny."


 

Jak se přihlásit?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky Vám na email, který uvedete v přihlášce, přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo:107-948 810 0267/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného čísla účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce. 

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 773 935 123 nebo pište na info@ambroziada.cz

 

Těšíme se na vás...