Ambroziada > Herecká škola > Jarní prázdniny

Herecká škola - Jarní prázdniny

Jarní Ambroziáda 2020

POZOR! Na Jarní Ambroziádě bude probíhat casting na dětské herecké role do nového komediálního filmu Tomáše Magnuska BASTARDI 4. 

Jarní Ambroziáda je týdenní intenzivní umělecký kurz, který probíhá o jarních prázdninách. Účastníci budou pracovat v malých skupinách pod vedením zkušených lektorů. V přihlášce si mohou vybrat, zda je nejvíce zajímá divadlo nebo film.

TURNUS TERMÍN LOKALITA CENA KAPACITA PŘIHLÁŠKA
1. 23. - 28. února 2020 Ratibořice

 

3 490,- Kč

 

40
2. 1. - 6. března 2020 Ratibořice 3 490,- Kč KURZ PLNĚ OBSAZEN

Práce na filmu v prostředí restaurace Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích.

Restaurace, penzion, wellness, multifunkční sál i herecké muzeum. To vše vás čeká na Viktorce.

Účastníci pracují s profesionální filmovou technikou.

Kromě práce na projektech vás čeká i odpočinkový program - například diskotéka.

Relax v podobě wellness vám zpříjemní Jarní Ambroziádu v Ratibořicích.

Účastníci si mohou vyzkoušet i střih natočeného materiálu v programu Adobe Premiere Pro.

Restaurace na Viktorce.

Multifunkční sál, ve kterém proběhnou závěrečná představení.

Na Jarní Ambroziádě v Ratibořicích se můžete věnovat i divadelnímu herectví.

JAK JARNÍ AMBROZIÁDA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15 lidech zhruba stejného věku. Každá třída pak má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také návštěva wellness, casting do nového filmu Tomáše Magnuska BASTARDI 4 a spousta zábavných večerních programů (Talent show, Návštěva VIP hostů, diskotéka, atd.)

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Účastníci si vyzkouší divadelní herectví, filmové herectví nebo hlasovou a pohybovou průpravu.

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální divadelní herci.

DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Ambroziádě vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu anebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké a filmové školy.

Díky tomu, že našimi kurzy projde více než 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů. Účastníci herecké školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

KDE AMBROZIÁDA PROBÍHÁ

Jarní Ambroziáda proběhne v Hereckém muzeu Viktorka v Ratibořicích.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na Ambroziádě jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách penzionu Hereckého muzea. Spát budou v pokojích, na postelích či připravených matracích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet a několikrát za týden wellness.

CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí dva roky na všechny dětské zotavovací akce - ke stažení ZDE)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák (případně vlastní peřinu, polštář a prostěradlo)
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení, oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).

ZAČÁTEK A KONEC AMBROZIÁDY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v neděli večer mezi 15,00 a 16,00. Závěrečný galaprogram, na který jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu v pátek od 16,00 do cca 18,00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).

KOLIK STOJÍ JARNÍ AMBROZIÁDA?

Účastnický poplatek činní 3 490,- Kč.Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte, pokrývá pouze náklady na realizaci akce.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů 
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)

 

LEKTOR AMBROZIE
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

"Ambroziáda
je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny."


LEKTOR AMBROZIE
Jan Přeučil
Herec

"Práce na mých hodinách (i když toto slovo „práce“ o herectví nerad říkám, je to poslání) bývá velice náročná. K účastníkům přistupuji přísně a kladu na ně vysoké nároky. Pak mají šanci si něco z kurzů odnést. A jistě si odnesli. Neumím si představit lepší prázdninovou aktivitu. Jen tak dál!"


ZDRAVOTNÍK AMBROZIE
Petra Tichá
Hlavní zdravotník Ambrozie

"Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Proto vím, že úkolem zdravotníka není pouze vydávání léků. Na všechny turnusy vysíláme zkušené a proškolené zdravotníky, kteří dětem dokáží pomoci či poradit v případě jakýchkoli zdravotních komplikací. Naši zdravotníci na turnusech také dohlížejí na hygienu, pitný režim, pořádek na pokojích, dostatek spánku, pohyb na slunci atd."


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět.

Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál.


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

"Vážený pane řediteli, 
velmi rád bych Vám a Vašim kolegům poděkoval. 

Moje dcera se účastnila Vaší akce počátkem srpna v základní škole bratří Venclíků. Mám k tomu dva nebo tři vhledy: děsně, opravdu velmi se bála. Následující den po zahájení již nenapsala ani sms, natož aby zavolala....  když jsme v sobotu přišli na závěrečný galaprogram, bylo neuvěřitelné vedro, ve škole potom opravdu vražedné, ale já jsem neobjevil mezi Vašimi svěřenci jediný otrávený či omrzelý obličej.... a pak jsem viděl své dítě tančit a byl jsem nadšen, pak jsem slyšel své dítě zpívat a mou důstojnost zachránilo jen děsné vedro, pro které se daly slzy snadno vysvětlit jiným způsobem.... Vážený pane, krásná práce, máte můj obdiv a velké díky..."


HLAVNÍ VEDOUCÍ
Mgr. Margita Kotásková
Ředitelka ZŠ Elišky Přemyslovny a hlavní vedoucí brněnských turnusů

"V roce 2013 jsem Ambroziádu jednou zažila jako divák. Vtáhlo mne to do sebe jako mořská houba. Celý rok pracuji s dětmi a nesmírně mne to naplňuje. Ale prázdniny bez nich byly také příjemné. Tady to prostě jinak nešlo. Do tohoto vlaku jsem nastoupila a jedu v tom s nimi. Vyřízená, unavená. Protože organizačně zajistit každý turnus není fakt legrace. Ale šťastná a naplněná pocitem, že tohle opravdu stojí za to! A nesmírně si vážím přízně již zkušených a uznávaným umělcům, kteří ambroziádní aktivity podporují a dětem se v průběhu našich letních kurzů věnují. Za mne především poděkování Terezce Kostkové, Alence Antalové a Václavu Koptovi."


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"Ambroziáda pro mě znamená opravdu hodně, je to místo, kde jsem si mohla začít plnit sny!"

"Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu."

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 107-948 810 0267/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce. 

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 773 935 123 nebo pište na info@ambroziada.cz

 

Těšíme se na vás...