Ambroziada > Filmová škola > Víkendové Workshopy

Filmová škola - Víkendové Workshopy

FILMOVÝ WORKSHOP OD A DO Z!

Naučíte se tvořit scénář, hrát před kamerou, natáčet, stříhat a nejen to.

TURNUS TERMÍN LOKALITA CENA KAPACITA PŘIHLÁŠKA
1. 5. - 7.4.2019 Zruč nad Sázavou 1 490,- Kč 30 ZDE

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na Letní Ambroziádě.

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na našich kurzech.

Součástí filmové školy je i výuka základů stříhu v profesionálním programu. Ambroziáda

Součástí filmové školy je i výuka základů stříhu v profesionálním programu.

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem. Amboziáda

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem.

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou. Ambroziáda

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou.

Účastník Ambroziády Petr Šimčák natáčel film s Jiřím Mádlem. Ambroziáda

Účastník Ambroziády Petr Šimčák natáčel film s Jiřím Mádlem.

Veškerou techniku si děti při natáčení mohou samy osahat a vyzkoušet. Ambroziáda

Veškerou techniku si děti při natáčení mohou samy osahat a vyzkoušet.

Naši účastníci pracují pod vedením zkušených lektorů.

 

JAK WORKSHOP PROBÍHÁ?

Účastníci nastoupí v pátek večer a hned jsou rozděleni do tvůrčích štábů ve kterých pracují po celý víkend. V neděli večer se pak výslední filmy promítnou pro rodiče, přátele a novináře. Kromě výuky se účastníci mohou těšit i na skvělý sobotní večerní program (beseda s osobností) a poté na diskotéku.

NÁPLŇ WORKSHOPU

V rámci workshopu se budete věnovat nejprve výběru námětu a tvorbě scénáře. Dále si prakticky vyzkoušíte produkční složku natáčení (kamera, režie, skript, zvuk, tvorba natáčecího plánu atd.). Následuje postprodukční složka, v rámci které se naučíte upravovat natočený materiál do výsledné podoby (střih, zvuk, hudba, titulky, propagace filmu atd.)

Čeká Vás také filmové herectví, které Vám pomůže odhalit jak velký je rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Projdete si cvičným filmovým castingem a lektor Vám poradí, jak nejlépe ztvárnit roli, kterou budete v připravovaném filmu hrát.

Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech a skupiny jsou maximálně po 15 lidech, takže si každý účastník může vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat).

KOMU JE WORKSHOP URČEN?

Na Filmový workshop se mohou přihlásit mladí lidé (8-18 let) se zájmem o audiovizuální tvorbu a herectví. Počet míst na je omezen na 30 účastníků.

KDE BUDE WORKSHOP PROBÍHAT?

Filmový workshop proběhne v areálu ZŠ Zruč nad Sázavou. Areál je plně vybaven. Kromě toho zde vznikne několik střižen pro naše potřeby.

NOCLEH A STRAVA

Ubytování je pro obě noci zajištěno přímo v areálu školy. Spí se v několika vytopených místnostech na karimatkách ve spacácích. Celonoční pedagogický dozor je zajištěn. Také stravování během víkendu probíhá přímo v budově – formou plné penze. Samozřejmostí je pitný režim. Během celého víkendu bude účastníkům k dispozici dobře vybavený krámek s občerstvením.

CO MÍT S SEBOU?

Kopii kartičky ZP, spacák, karimatku/matraci, hygienické potřeby, volné pracovní oblečení (ne džíny), společenské oblečení na diskotéku, přezuvky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá jakokoli využít ve vámi zvolené tvůrčí dílně (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým atd.).

ZAČÁTEK A KONEC

Doprava na kurz je individuální. Nástup je v pátek mezi 17,30 a 18,00 v areálu ZŠ Zruč nad Sázavou (mapa a popis cesty). Závěrečná veřejná produkce filmů, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v neděli od 15 hodin. Program trvá cca hodinu a po jeho skončení účastníci se svými rodiči odjíždějí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Účastnický poplatek je stanoven na 1 490,- Kč

Z poplatku je hrazeno:
1. Činnost odborného lektora - intenzivní individuální tvorba v malých skupinách
2. Profesionální technika - kamery, stativy, mikrofony, počítače na střih a další...
3. Pedagogický dozor (i noční)
4. Využití prostor a techniky
5. Kuchař a strava (2 x teplý oběd, 2 x teplá večeře, 2x snídaně, svačina)

LEKTOR AMBROZIE
Jan Přeučil
Herec

"Práce na mých hodinách (i když toto slovo „práce“ o herectví nerad říkám, je to poslání) bývá velice náročná. K účastníkům přistupuji přísně a kladu na ně vysoké nároky. Pak mají šanci si něco z kurzů odnést. A jistě si odnesli. Neumím si představit lepší prázdninovou aktivitu. Jen tak dál!"


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět.

Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál.

Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu.

Zase jsem si něco urovnala, a naprostou zkroutila záda:-D Bezkonkurenčně nejlepší týden v roce, a letos budou ještě 2 Ambrozky!"


LEKTORKA AMBROZIE
Denisa Nesvačilová
Herečka

"Pro mě je Ambroziáda nová a o to víc vnímám, jak se všechny děti dřív nebo později vyburcují k parádním výkonům. I ten nejposlednější, kterému třeba déle trvá, než pochopí, jak to funguje u filmového herectví, se prostě zapojí. Druhý, třetí den už funguje jako profík, a to je podle mě to hezké."


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

"Vážený pane řediteli, 
velmi rád bych Vám a Vašim kolegům poděkoval. 

Moje dcera se účastnila Vaší akce počátkem srpna v základní škole bratří Venclíků. Mám k tomu dva nebo tři vhledy: děsně, opravdu velmi se bála. Následující den po zahájení již nenapsala ani sms, natož aby zavolala....  když jsme v sobotu přišli na závěrečný galaprogram, bylo neuvěřitelné vedro, ve škole potom opravdu vražedné, ale já jsem neobjevil mezi Vašimi svěřenci jediný otrávený či omrzelý obličej.... a pak jsem viděl své dítě tančit a byl jsem nadšen, pak jsem slyšel své dítě zpívat a mou důstojnost zachránilo jen děsné vedro, pro které se daly slzy snadno vysvětlit jiným způsobem.... Vážený pane, krásná práce, máte můj obdiv a velké díky..."


LEKTOR AMBROZIE
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

"Ambroziáda je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny."


 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky Vám na email, který uvedete v přihlášce, přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo:107-948 810 0267/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte číslo přhlášky. Toto číslo Vám přijde po přihlášení na kurz. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce. 

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 773 935 123 nebo pište na info@ambroziada.cz

 

Těšíme se na Vás...