Ambroziada > Filmová škola > Podzimní prázdniny - 25. - 29. 10. 2019

Filmová škola - Podzimní prázdniny - 25. - 29. 10. 2019

Podzimní filmová škola Ambrozia je 5 denní intenzivní kurz, který účastníky připraví na všechny složky práce u filmu. Pracuje se v malých filmových štábech pod vedením zkušených lektorů a zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. 

TURNUS

TERMÍN

LOKALITA

CENA KAPACITA PŘIHLÁŠKA
1. 25. - 29.10.2019

Hradec Králové

2 990,- Kč

120 ZDE

2.

25. - 29.10.2019

Brno

3.

25. - 29.10.2019 Praha
4. 25. - 29.10.2019 Ratibořice
VIP Wellness pobyt ****
4 490,- Kč 45 ZDE

Herec Václav Kopta vysvětluje dětem specifika filmového herectví. Ambroziáda

Herec Václav Kopta vysvětluje dětem specifika filmového herectví.

Součástí filmové školy je i výuka základů stříhu v profesionálním programu. Ambroziáda

Součástí filmové školy je i výuka základů stříhu v profesionálním programu.

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na Letní Ambroziádě.

Režisér Tomáš Magnusek vede filmový štáb na Ambroziádě.

Na Ambroziádě se pracuje i se zeleným kódovacím plátnem. Ambroziáda

Na Ambroziádě se pracuje i se zeleným kódovacím plátnem.

Lektorka herectví Patricie Solaříková svou třídu vzala na natáčení seriálu Ulice. Ambroziáda

Lektorka herectví Patricie Solaříková svou třídu vzala na natáčení seriálu Ulice.

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem. Amboziáda

Náš účastník Joe Osborne natáčel film Klauni s O.Kaiserem.

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou. Ambroziáda

Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou.

Tři ambroziádní filmy získaly ceny na Festivalu mladé tvorby 2015. Ambroziáda

Tři ambroziádní filmy získaly ceny na Festivalu mladé tvorby 2015.

Účastník Ambroziády Petr Šimčák natáčel film s Jiřím Mádlem. Ambroziáda

Účastník Ambroziády Petr Šimčák natáčel film s Jiřím Mádlem.

Veškerou techniku si děti při natáčení mohou samy osahat a vyzkoušet. Ambroziáda

Veškerou techniku si děti při natáčení mohou samy osahat a vyzkoušet.

Ambroziáda ZŠ Pouchov

Ambroziáda ZŠ Elišky Přemyslovny Brno

Ambroziáda Gymnázium Na Vítězné pláni Praha

Jak filmová škola probíhá?

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po 15 lidech přibližně stejného věku. Každá třída má svůj rozvrh, podle kterého celý kurz pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Hlavním cílem kurzu je natočení vlastního filmu, který účastníci vymyslí, natočí, zahrají si v něm a postprodukčně ho zpracují (střih, zvuk, hudba, titulky, plakát atd.)

Poslední den kurzu je pro rodiče a přátele účastníků připravena veřejná prezentace projektů jednotlivých tříd.

Během kurzu účastníky čeká i relaxace v podobě zábavných večerních programů (diskotéka, X-faktor, Partička, atd.).

Jaké předměty čekají na účastníky filmové školy?

Filmová tvorba

V rámci předmětu se budete věnovat nejprve výběru námětu a tvorbě scénáře. Dále si prakticky vyzkoušíte produkční složku natáčení (kamera, režie, skript, zvuk, tvorba natáčecího plánu atd.). Následuje postprodukční složka, v rámci které se naučíte upravovat natočený materiál do výsledné podoby (střih, zvuk, hudba, titulky, propagace filmu atd.)

Filmové herectví

Předmět Vám pomůže odhalit jak velký je rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Projdete si cvičným filmovým castingem a lektor Vám poradí, jak nejlépe ztvárnit roli, kterou budete v připravovaném filmu hrát.

Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech a třídy jsou maximálně po 15 lidech, takže si každý účastník může vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). 

Kdo jsou naši lektoři?

Ve všech předmětech Vás povedou lektoři, kteří jsou odborníci ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Nechybí ani profesionální divadelní herci, které zajisté znáte i z televizních obrazovek (Jan Přeučil, Pavel Trávníček, Tomáš Töpfer, Patricie Solaříková, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Alena Antalová, Tereza Kostková a další.)

Jaké je další uplatnění našich účastníků?

Účast na filmové škole Ambrozia Vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu nebo pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Certifikát o absolvování kurzu

Účastníci filmové školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou ucházet o pozici tzv. eléva ve statutárních divadlech a mohou se registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na ostatní střední a vysoké školy, jako mimoškolní zájmová aktivita.

Castingy do filmů, seriálů a reklam

Díky tomu, že našimi kurzy za rok projde přes 1000 účastníků, jsme zajímavým partnerem pro většinu televizní i filmové produkce. Několikrát ročně dostáváme poptávky po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Tyto nabídky zdarma přeposíláme všem účastníkům kurzů a sdílíme je na naší facebookové stránce. Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.)., který si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení lektorů.

Jak je řešená organizace, ubytování a strava?

Na filmové škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost a starají se o ně 24 hodin denně, i mimo výuku.

Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených třídách, kde spí ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze a celodenní pitný režim je samozřejmostí. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.

Jediný turnus v Ratibořicích zahrnuje ubytování v penzionu Viktorka, který se nachází v malebném prostředí Babiččina údolí. Ubytování je zajištěno v hotelových pokojích a stravu zajišťuje místní restaurace. Pro účastníky podzimní filmové školy je také neomezeně k dispozici wellness. Z důvodů vyššího standardu je podzimní filmová škola v Ratibořicích dražší, než ostatní kurzy.

Co mít s sebou?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí dva roky na všechny dětské zotavovací akce - ke stažení ZDE)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
​- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).

Jak je to s dopravou na filmovou školu?

Doprava je individuální. Nástup účastníků je v první den turnusu mezi 18:00 a 18:30. Závěrečná veřejná produkce projektů, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 15:00 do cca 18:00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).

Kolik stojí filmová škola Ambrozia?

Účastnický poplatek je pro naše klienty 2 990,- Kč. Kromě turnusu v Ratibořicích, který je dražší z důvodu vyššího standardu. Více o kurzu v Ratibořicích viz. níže. Cena pro naše klienty za tento turnus 4 490,- Kč.

Z poplatku je hrazeno:

1. činnost odborných lektorů 
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)

Kdy a kde přesně probíhají jednotlivé turnusy?

Hradec Králové (25. - 29.10.2019)

V Hradci Králové využíváme již od roku 2007 budovu základní školy Pouchov, kde je i celoroční sídlo Ambrozie. Škola se nachází na výhodném místě v okrajové části města. Je obklopena zelení. Výuka bude probíhat v divadelním sále, tanečním sále, v několika zkušebnách, dabingovém studiu a na venkovním prostorném dvoře s pergolou.

Mapa a popis cesty ZDE

Brno (25. - 29.10.2019)

Podzimní herecká škola bude probíhat na ZŠ a MŠ Vedlejší Brno. Výuka bude probíhat v divadelním sále, tanečním sále, v několika zkušebnách a dalších speciálně připravených prostorech.

Mapa a popis cesty ZDE

Praha (25. - 29.10.2019)

Letos kurz opět proběhne v budově základní školy Táborská, která je umístěna přímo v centru Prahy. Pracovat budeme nejen ve skvěle vybaveném divadelním sále, ale také v několika zkušebnách, v dabingovém studiu či na venkovních terasách.

Mapa a popis cesty ZDE

 

Ratibořice (25. - 29.10.2019)

V Ratibořicích probíhá podzimní filmová škola od roku 2017. Pobyt zahrnuje ubytování v penzionu Viktorka, který se nachází v malebném prostředí Babiččina údolí. Ubytování je zajištěno v hotelových pokojích na postelích a matracích a stravu zajišťuje místní restaurace. Je tedy třeba s sebou mít vlastní spacák, karimatku či matraci. Pro účastníky podzimní filmové školy je také neomezeně k dispozici wellness. Kromě toho je také možné využít dopravu z Prahy či Hradce Králové. Z důvodů vyššího standardu je podzimní filmová škola v Ratibořicích dražší, než ostatní kurzy.

Mapa a popis cesty ZDE

 

LEKTOR AMBROZIE
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

"Ambroziáda je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny."


ZDRAVOTNÍK AMBROZIE
Petra Tichá
Hlavní zdravotník Ambrozie

"Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Proto vím, že úkolem zdravotníka není pouze vydávání léků. Na všechny turnusy vysíláme zkušené a proškolené zdravotníky, kteří dětem dokáží pomoci či poradit v případě jakýchkoli zdravotních komplikací. Naši zdravotníci na turnusech také dohlížejí na hygienu, pitný režim, pořádek na pokojích, dostatek spánku, pohyb na slunci atd."


LEKTORKA AMBROZIE
Denisa Nesvačilová
Herečka

"Pro mě je Ambroziáda nová a o to víc vnímám, jak se všechny děti dřív nebo později vyburcují k parádním výkonům. I ten nejposlednější, kterému třeba déle trvá, než pochopí, jak to funguje u filmového herectví, se prostě zapojí. Druhý, třetí den už funguje jako profík, a to je podle mě to hezké."


ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"Ambroziáda pro mě znamená opravdu hodně, je to místo, kde jsem si mohla začít plnit sny!"

"Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu."

"Ambrozia je moře zážitků, přátel, zkušeností zábavy. Ambrozia mě naučila natáčet, naučila jsem se správně mluvit, chovat před kamerou."

"Poznala jsem spoustu táborů, ale tenhle tábor je ze všech nejlepší."


Jan Lengyel AmbroziádaLEKTOR AMBROZIE
Jan Lengyel
Producent a režisér

"Mne s Ambroziádou seznámil Tomáš Magnusek a zatím jsem se zúčastnil dvou běhů - v Jihlavě a v Hradci Králové. Nevím zda je to standart nebo jsem měl prostě jen štěstí, ale vždy jsem měl jako lektor na starosti perfektní děti a mladé lidi, se kterými byla opravdu radost pracovat. To je myslím velká výhoda těchto akcí, protože se zde scházejí lidé, které dané obory opravdu zajímají a nejsou tam z donucení jako ve škole. Já jsem zároveň vděčný za možnost zde učit a poznávat nové lidi, protože jsem přesvědčen, že mnoho z nich u filmu nakonec zakotví a budeme se potkávat i jako spolupracovníci a kolegové. Pokud to jde, snažím se s účastníky udržovat kontakt i nadále a občas někoho oslovím, zda by si nechtěl vyzkoušet nějakou asistenci či brigádu na nějakém větším filmu nebo televizním pořadu. Je jasné, že Ambroziáda nemůže nahradit filmovou školu nebo podobné profesní vzdělávání, ale seznámí účastníky se základy problematiky jak po teoretické, tak i praktické stránce. Jako průprava třeba na střední školu uměleckého zaměření je tedy Ambroziáda, myslím, velice dobrý podnik."


RODIČE ÚČASTNÍKŮ

"Dobrý den celému kolektivu,

ráda bych poděkovala všem lektorům a samozřejmě také celému personálu, který zajistil naprosto báječný týden v Olomouci naší dceři. Počáteční rozpaky ( zcela odlišný svět, daleko od domova , bez přátel a přípravy,...) vystřídal nadšený telefonát a několik sms, .. vše bylo tak nové, zajímavé a úžasné... A pro nás bylo naprosto fantastické pozorovat všechny děti, jejich spolupráci, vzájemnou komunikaci, podporu jeden druhému, profesionalitu s jakou k celému galapředstavení přistupovali - báječné."

"Róza opět nadšená jako pokaždé, ale tentokrát to prý byla nejlepší Ambro zatím. Mně se líbil nedělní program a filmy byly výborný. Ale co je nejvíc vidět to nadšení, elán a radost jak od dětí, tak i od vás instruktorů. Přeju vám stejné nadšení i nadále a ať se daří v dalších kurzech."


ŘEDITEL AMBROZIE
MgA. Lukáš Kobrle

zakladatel

"Vážení rodiče.
Vybrat pro své dítě smysluplnou aktivitu na prázdniny je v současné záplavě nabídek táborů velmi složité. Ambrozia nabízí všem mladým zájemcům o umění místo, kde se setkají s vrstevníky se stejnými zájmy a pod vedením zkušených lektorů se mohou něco přiučit. Kurzy pro děti pořádáme už od roku 2004. Snažíme se to dělat poctivě. Věřím, že stále přibývající počet účastníků (nyní přes 1000 ročně) ve spojení se zvučnými jmény lektorů a profily našich úspěšných absolventů dává o Ambrozii dostatečný obrázek. Bude nám ctí, pokud se k nám i vy přidáte a rozšíříte naše řady na některém z turnusů."


LEKTOR AMBROZIE
Jan Přeučil
Herec

"Práce na mých hodinách (i když toto slovo „práce“ o herectví nerad říkám, je to poslání) bývá velice náročná. K účastníkům přistupuji přísně a kladu na ně vysoké nároky. Pak mají šanci si něco z kurzů odnést. A jistě si odnesli. Neumím si představit lepší prázdninovou aktivitu. Jen tak dál!"


Martin Dejdar
Herec

"Ambroziáda je super věc, a když mě tam pozvou, rád přijedu zase. Příští rok, těším se na Vás, 2017".


METODIK PREVENCE
Mgr. Renáta Šafářová
Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“ 

Jak se přihlásit?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky Vám na email, který uvedete v přihlášce, přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo:107-948 810 0267/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte číslo přhlášky. Toto číslo Vám přijde po přihlášení na kurz. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce. 

V případě dotazů volejte 773 935 123 nebo pište na info@ambroziada.cz

 

Těšíme se na vás...