Informace o případném zrušení kurzů z důvodu pandemie naleznete ZDE

Aktuální informace k průběhu Letní Ambroziády u moře 2021

Vážení a milí přátelé a příznivci Ambrozie, 

nyní již víme, že se všechny letošní Ambroziády v Chorvatsku USKUTEČNÍ! Budeme dodržovat hygienická opatření vydaná ministerstvem zahraničí a zdravotnictví, která jsme Vám ve zkrácené verzi sepsali níže. 

Děkujeme, že jste byli trpěliví a věříme, že si letošní léto společně užijeme. Za celou Ambrozii Vám přeji klidné dny a zdraví pro celou rodinu

Nikola Krejčová, ředitelka


Následující opatření stanovená Ministerstvem zahraničí ČR a HR pro zajištění cestování v sezóně 2021 jsou upravena pro organizaci turnusů Letních Ambroziád v Chorvatsku. POZORNĚ SI PROSÍM VŠE PROČTĚTE!

 1. Odjezd z ČR

V letošním roce opět odjíždíme z Hradce Králové, Prahy, Brna a Bratislavy. 

Všem účastníkům se bude u vstupu do autobusu měřit teplota (pokud bude naměřena vyšší teplota než 37 °C,NESMÍME DÍTĚ ZE ZÁKONA PŘIJMOUT!). 

Při shlukování u autobusu prosím dodržujte aktuálně platná opatření Ministerstva zdravotnictví ohledně shromažďování více osob na veřejnosti (případné nošení roušek a rozestupy 2 metry). 

TESTOVÁNÍ NA COVID-19

U autobusu je třeba odevzdat jedno z následujících potvrzení:

 • Potvrzení o negativním PCR testu SARS-CoV-2, nesmí být starší 72 hodin
 • Potvrzení o negativním antigenním testu SARS-CoV-2 z akreditované laboratoře nebo od lékaře, ne starším než 48 hodin
 • Potvrzení od lékaře o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech
 • Potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, u kterých uplynulo 14 dní od očkování druhou dávkou, nebo od očkování první dávkou, pokud se jedná o vakcínu, která se podává v jedné dóze
 • Osoby očkované očkovací látkou Pfizer, Moderna nebo Gamaleya, mohou na území Chorvatska vstoupit v období od 22. dne do 42. dne od aplikace první dávky uvedené očkovací látky
 • Osoby, očkované očkovací látkou AstraZeneca, mohou na území Chorvatska vstoupit v období od 22. dne do 84. dne od aplikace první dávky uvedené očkovací látky
 • Osoby očkované očkovací látkou Jansen, která se podává v jedné dóze, mohou na území Chorvatska vstoupit v období po 14 dnech od aplikace první dávky

U autobusu se bude také odevzdávat následující dokumentace

 • Karta účastníka - KE STAŽENÍ ZDE
 • Potvrzení o bezinfekčnosti - KE STAŽENÍ ZDE
 • Zdravotní karta - KE STAŽENÍ ZDE (může být i na jiném formuláři)
 • Kopie kartičky zdravotní pojišťovny 
 • Případně léky, pokud nějaké účastník užívá


POZOR!

Potvrzení o bezinfekčnosti účastníka NESMÍ BÝT STARŠÍ JEDNOHO DNE!

Zdravotní karta zůstává v platnosti 2 roky od jejího vydání. 


Zároveň prosíme, aby si každý účastník s sebou na turnus přivezl:

 • 5 jednorázových roušek (aby je mohl použít v případě potřeby) 
 • Balení papírových kapesníků
 • Vlastní povlečení (prostěradlo, povlak na polštář a povlak na peřinu)

Ostatní informace Vám přijdou v emailu od hlavního vedoucího cca týden před začátkem akce.

 

 1. Průběh turnusu 

Účastníci, ani personál turnusu, nejsou povinni nosit v objektu konání akce ani ve venkovních prostorách roušky. Zvláštní opatření se vztahuje pouze na kuchaře a pomocný personál v kuchyni. Nošení roušek při opuštění objektu podléhá aktuálně platnému usnesení vlády HR (pouze v komerčních vnitřních prostorách). Dezinfekci prostor bude zajišťovat náš speciálně proškolený personál prostředky s virucidním účinkem. Účastníkům budou k dispozici prostředky pro dezinfekci rukou. Oddíloví vedoucí budou důsledně dbát na osobní hygienu účastníků (mytí rukou, sprchování). 

 1. Cesta zpět do ČR 

V současné době není potřeba provádět antigenní test před cestou zpět, pokud se využívá INDIVIDUÁLNÍ doprava. Vzhledem k tomu, že naši účastníci jedou individuální dopravou, tedy jedna skupina společně autobusem, není potřeba provádět testování antigenním testem před odjezdem zpět do ČR. 

Chorvatsko je dle ministerstva zahraničních věcí od 14.6.2021 na seznamu „oranžových zemí“, tedy zemí se středním rizikem nákazy COVID-19.

Pro návrat z těchto zemí platí následující podmínky: 

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty, ale je povinnost postoupit antigenní nebo RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2 nejpozději pátý den po příjezdu do ČR.

Po příjezdu do ČR po dobu 14 dnů platí pro všechny povinnost nosit všude mimo domov respirátory nebo obdobné prostředky (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94% dle příslušných norem (např. FFP2, KN95).

 

Kompletní znění naleznete na stránkách Ministrstva zahraničních věcí ZDE.